REKLAMA:

Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]

społeczeństwo
14.12.2017 r., godz. 16.00
32 osoby odpowiedziały na akcję zambrowskich policjantów i aktywnie włączyły się do prowadzonej zbiórki krwi. W sumie dzięki ogólnopolskiej akcji "Nasza krew - nasza Ojczyzna" zebrano dzisiaj w naszym mieście ponad 14 litrów tego cennego surowca.

Zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji ph. „Nasza krew – nasza Ojczyzna” odbyła się dzisiaj, 14 grudnia przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Ambulatorium przyjmowało dawców od 9:00 do 14:00.

Zanim chętni przystąpili do oddawania krwi, każdy został przebadany w celu sprawdzenia m.in. poziomu hemoglobiny, ciśnienia oraz prawidłowości pracy serca. W przypadku gdy coś wskazywało, że stan zdrowia dawcy nie jest dobry, osoba taka kierowana była do lekarza na konsultację.

Po badaniu lekarskim oddanie krwi umożliwiono 32 osobom, w tym 15 policjantom. Dzięki temu w ciągu kolejnej jednodniowej akcji w Zambrowie pozyskano w sumie 14,4 litrów tego cennego surowca. 

Przypominamy, że każdy zdrowy mężczyzna może przystąpić do oddania krwi nawet do 6 razy w roku, nie częściej jednak niż co 8 tygodni. Natomiast kobieta – 4 razy w roku, średnio co 12 tygodni. 


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: