REKLAMA:

Przetarg na przebudowę drogi Grochy-Pogorzele – Przeździecko-Mroczki unieważniony

inwestycje
13.12.2017 r., godz. 11.00
GDDKiA unieważniła przetarg na wykonanie projektu i przebudowę drogi Grochy-Pogorzele - Przeździecko-Mroczki w ciągu DK63. Zgłosił się tylko jeden chętny, który za wykonanie inwestycji chciał więcej, niż zamawiający przeznaczył na ten cel, aż o ponad ... 26 mln zł!

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad unieważnił wczoraj przetarg na gruntowną przebudowę odcinka drogi krajowej nr 63, pomiędzy miejscowościami Grochy-Pogorzele i Przeździecko-Mroczki. Powód? Cena jedynej oferty, która wpłynęła do GDDKiA, przewyższała kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji. Cena oferty wyniosła dokładnie 41 mln 580 tys. zł, a na sfinansowanie tej inwestycji przeznaczono znacznie mniej, bo 15 mln 109 tys. zł. Dlatego GDDKiA była zmuszona unieważnić przetarg.

Przypomnijmy, że plany zakładają remont drogi na odcinku 4,32 km na terenie gminy Zambrów (droga Zambrów – Czyżew). Po przebudowie droga ma być przekwalifikowana z klasy G (droga główna) do klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Oprócz wykonania nowej nawierzchni inwestycja obejmuje też przebudowę, rozbudowę lub budowę niezbędnych skrzyżowań i infrastruktury technicznej.

Wykonawca miał zrealizować zadanie w systemie „projektuj i buduj”. Kryteria oceny jakie podał wcześniej zamawiający to cena (60%), okres gwarancji i rękojmi (30%) oraz doświadczenie kierownika budowy (10%).

Jeżeli GDDKiA będzie chciało zrealizować inwestycję w wyznaczonym terminie, to będzie musiało jak najszybciej ogłosić nowy przetarg.

Przebudowa drogi Grochy-Pogorzele - Przeździecko-Mroczki to jedno z zadań włączonych do programów inwestycyjnych dla przebudowy odcinków dróg krajowych nr 63, 65 i 66 w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim, które w marcu tego roku zatwierdził wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W sumie w ramach inwestycji przewidziano przebudowę aż dwunastu odcinków o łącznej długości około 83 km.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: