REKLAMA:

Kto zajmie się odbiorem odpadów komunalnych w gminie Rutki?

samorząd
12.12.2017 r., godz. 12.00
Gmina Rutki unieważniła postępowanie dotyczące zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn. "Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Rutki". Powodem tej decyzji są ceny ofert przekraczające możliwości finansowe samorządu.

Do 7 grudnia przyjmowane były oferty w ramach przetargu nieograniczonego pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Rutki”. W odpowiedzi na zamówienie publiczne do Urzędu Gminy Rutki wpłynęły oferty od trzech firm wyrażających chęć świadczenia tej usługi od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2019 roku.

Po otwarciu ofert okazało się, że najtańsza z nich opiewa na 622 tys. 80 zł. Kolejne propozycje wynosiły 835 tys. 920 zł oraz 1 mln 62 tys. 720 zł. Jak się okazuje, kwoty te przekraczają możliwości finansowe samorządu gminnego w Rutkach Kossakach. W związku z tym wójt Teresa Grodzka postanowiła unieważnić przetarg.

W uzasadnieniu decyzji czytamy, że Gmina Rutki na sfinansowanie tego zamówienia zamierzała przeznaczyć kwotę 595 tys. 138 zł. Jest to niespełna 27 tys. zł mniej niż najniższa oferta złożona w drodze przetargu. Wójt informuje jednak, że samorząd nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

Z pewnością niebawem ponownie zostanie ogłoszony przetarg dotyczący wyłonienia przedsiębiorstwa, które zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Rutki. Jednak nie wiadomo, czy wówczas znajdzie się również firma, która przedstawi satysfakcjonującą dla Gminy ofertę.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: