REKLAMA:

Podpisano pierwsze umowy na bony edukacyjne [foto]

samorząd
11.12.2017 r., godz. 12.00
216 formularzy od 185 osób z powiatu zambrowskiego wpłynęło do projektu "Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki".

W ramach projektu „Kompleksowego systemu rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki przyznawane są bony edukacyjne na szkolenia i kursy z informatyki, języków obcych oraz studiów podyplomowych. Program ten cieszy się dużym zainteresowaniem w powiecie zambrowskim. Do 7 grudnia wpłynęło 216 formularzy zgłoszeniowych od 185 osób. Niektórzy kandydaci składali po 3-4 zgłoszenia. Najstarsza uczestniczka ma 67 lat. Jak udało nam się dowiedzieć, największym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe oraz kursy językowe. Warto dodać, że w naszym powiecie większość uczestników na razie stanowią kobiety - 66% wszystkich zgłoszonych osób.

Projekt „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” skierowany jest do dorosłych mieszkańców naszego powiatu. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 9 tysięcy złotych na osobę, przy czym każdy uczestnik może skorzystać z projektów kilka razy, aż do wyczerpania puli pieniężnej przeznaczonej na jednego uczestnika (maksymalnie 24 tys. zł). W powiecie zambrowskim biuro projektu znajduje się w Bursie Szkolnej nr 1 w Zambrowie przy ul. Obwodowej 2, pok. 212 i 213 (III piętro).

Podpisanie pierwszych umów z uczestnikami tego programu miało miejsce w miniony piątek, 8 grudnia w Bursie Szkolnej Nr 1 w Zambrowie. Z ramienia Powiatu Zambrowskiego podpisali je Starosta Robert Maciej Rosiak, Wicestarosta Stanisław Rykaczewski oraz powiatowy koordynator Urszula Romanek.

Z projektu „Kompleksowego systemu rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, dla mieszkańców subregionu łomżyńskiego przypadło 45,5 mln zł. Jego beneficjentami są Miasto Łomża (lider) oraz powiaty: bielski, hajnowski, kolneński, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski, a także Łomżyńska Rada FSNT NOT.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: