REKLAMA:

Prewencyjne działania w szkołach na terenie zambrowskiej gminy [foto]

policja
08.12.2017 r., godz. 14.20
Policjanci i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie oraz samorząd Gminy Zambrów rozpoczęli cykl wspólnych działań prewencyjnych w ramach ogólnopolskiej kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny". Spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną z gminy Zambrów ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach działań „Kreci mnie bezpieczeństwo – przez cały rok szkolny” i akcji „Bezpieczna Gmina Zambrów” zorganizowane zostały w minioną środę, 6 grudnia w szkołach podstawowych w Osowcu i Starym Skarżynie. W inauguracji cyklu spotkań uczestniczyli przedstawiciele zambrowskiej policji oraz samorządu Gminy Zambrów.

Podczas akcji dzielnicowy wyjaśnił słuchaczom, na czym polega i jak działa aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” zachęcając do korzystania z niej i zgłaszania naruszeń prawa. Prowadzący omówili także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, jak należy zachować się idąc drogą oraz podczas przechodzenia przez jezdnię, gdy nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych.

Korzystając z „Magicznej tuby” mundurowi wyjaśnili słuchaczom, jak ważne jest używanie odblasków, aby mogli „świecić przykładem”. Przypomniano również o zasadach bezpiecznych zabaw w domu, na dworze oraz w szkole. Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos zwrócił natomiast uwagę na bezpieczeństwo oraz porządek podczas korzystania z placów zabaw, zwłaszcza tych na terenie gminy, które są ogólnodostępne dla mieszkańców.

- „Dzieci z uwagą słuchały rad prelegentów i brały aktywny udział w dyskusji wykazując się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa oraz znajomością numerów alarmowych.” - relacjonuje oficer prasowy KPP w Zambrowie mł.asp. Agnieszka Predko.

Na koniec spotkania wszystkim uczestnikom przekazane zostały elementy odblaskowe - przewieszki, opaski i smycze.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: