REKLAMA:

Trwa przetarg na przebudowę drogi Grochy-Pogorzele - Przeździecko-Mroczki

inwestycje
08.12.2017 r., godz. 13.30
Chodzi o gruntowną przebudowę 4,32 km odcinka DK63. Trwa właśnie przetarg, który ma wyłonić wykonawcę projektu i robót budowlanych. Przewidywane zakończenie tej inwestycji to połowa grudnia 2018 roku.

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzyga właśnie przetarg na gruntowną przebudowę kolejnego odcinka drogi krajowej nr 63. Chodzi o fragment pomiędzy miejscowościami Grochy-Pogorzele i Przeździecko-Mroczki.

Przetarg został ogłoszony w trybie "projektuj i buduj", co oznacza, że wyłoniony w nim wykonawca będzie miał czas do połowy przyszłego roku na zrobienie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę. Potem rozpoczną się roboty budowlane, które mają zakończyć się do 15 grudnia 2018 roku.

Plany zakładają remont drogi na odcinku 4,32 km na terenie gminy Zambrów (droga Zambrów – Czyżew). Po przebudowie droga ma być przekwalifikowana z klasy G (droga główna) do klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Oprócz wykonania nowej nawierzchni inwestycja obejmuje też przebudowę, rozbudowę lub budowę niezbędnych skrzyżowań i infrastruktury technicznej.

Przebudowa drogi Grochy-Pogorzele - Przeździecko-Mroczki to jedno z zadań włączonych do programów inwestycyjnych dla przebudowy odcinków dróg krajowych nr 63, 65 i 66 w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim, które w marcu tego roku zatwierdził wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W sumie w ramach inwestycji przewidziano przebudowę aż dwunastu odcinków o łącznej długości około 83 km.

Głównym celem inwestycji jest przeciwdziałanie wykluczenia komunikacyjnego północno-wschodniej Polski. Drogi te zostaną dostosowane do parametrów pozwalających na poruszanie się po nich pojazdów o dopuszczalnym nacisku osi napędowej do 11,5 t, co ma zapobiegać niszczeniu dróg przez pojazdy ciężarowe i jest zgodne z aktualnymi wymogami Unii Europejskiej.

Łączna wartość inwestycji w obu województwach wyniesie 450 mln zł, z czego ok. 100 mln zł zostanie przeznaczone na drogi na Podlasiu, a 350 mln zł na przebudowę drogi krajowej nr 65 od Ełku do przejścia granicznego w Gołdapi.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: