REKLAMA:

O pierwszej pomocy w ZSO [foto]

edukacja
08.12.2017 r., godz. 12.45
O pierwszej pomocy w ZSO
W mikołajkowy poranek w auli ZSO w Zambrowie odbyło się spotkanie przedstawicieli policji i straży pożarnej, dotyczące bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie uczniów pierwszych klas liceum z przedstawicielami służb mundurowych odbyło się w środę, 6 grudnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie.

Ratownicy medyczni PSP w Zambrowie przygotowali ćwiczenia, które poszerzyły wiedzę młodzieży i ośmieliły ją do podejmowania pierwszej pomocy. Przypominano znane już większości kwestie, np. pozycję bezpieczną, udrożnienie dróg oddechowych, prawidłowe wezwanie pomocy, schemat prowadzenia resuscytacji, opatrywanie ran, tamowanie krwawienia itp. Dzięki temu, że strażacy nie posługiwali się podręcznikowymi formułkami, wiedza była bardziej przystępna i skuteczniej przykuła uwagę uczniów.

Z kolei obecni na spotkaniu przedstawiciele zambrowskiej policji zachęcali do korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz promowali pracę policjanta. Ponadto funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo i ograniczoną widoczność na drodze. Mimo że Zambrów jest bezpiecznym miastem, pogoda i nieuwaga zarówno pieszych, jak i kierowców może doprowadzić do tragedii. Przypomniano młodzieży, że powiadomienie służb ratunkowych jest także udzieleniem pierwszej pomocy.

Na zakończenie uczestnikom przekazano elementy odblaskowe oraz materiały edukacyjne.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: