REKLAMA:

Finał akcji „Szlachetna Paczka” już w weekend! Jeszcze 3 rodziny szukają darczyńców!

społeczeństwo
07.12.2017 r., godz. 17.30
Wolontariusze z Zambrowa po raz ósmy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej głównym celem jest pomoc materialna rodzinom ubogim i osobom potrzebującym pomocy. W tym roku paczki w Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem otrzyma ponad 50 rodzin.

Już w najbliższy weekend (9 i 10 grudnia) odbędzie się finał akcji „Szlachetna Paczka”. W Zambrowie wolontariusze rozpoczną pracę w sobotę rano i zakończą dopiero w niedzielę wieczorem. W tym czasie do Zambrowa przyjedzie ciężarówka z darami z magazynu zastępczego w Warszawie, zaś lokalni darczyńcy będą mogli osobiście przekazać paczki wolontariuszom. Następnie wolontariusze dostarczą paczki do zakwalifikowanych rodzin.

W ramach tegorocznej edycji nasz rejon obejmuje dwa powiaty: zambrowski i wysokomazowiecki. Liderem jest Adam Szwajkowski. Przygotowania do tej edycji rozpoczęły się już 16 września, kiedy to odbyło się pierwsze szkolenie wolontariuszy. Następnie wolontariusze odwiedzili ponad 70 rodzin, z czego 52 zostały włączone do projektu.

W szlachetnych paczkach, które w sobotę i niedzielę przekazane zostaną rodzinom potrzebującym pomocy, znajdą się produkty spożywcze, chemiczne i ubrania. W niektórych będzie sprzęt RTV/AGD. Podczas przekazywania paczek wolontariusze będą przyglądać się reakcjom rodzin na otrzymane prezenty i sporządzać ankiety.

W Zambrowie pozostały jeszcze 3 rodziny bez darczyńców. Jeżeli możesz pomóc to przyłącz się do akcji. Chcąc wybrać rodzinę wystarczy odwiedzić stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i tam poprzez opcję „Wybieram rodzinę” odnaleźć Zambrów, zapoznać się z potrzebami „wolnych” jeszcze rodzin i podjąć decyzję, której rodzinie jesteśmy w stanie pomóc. W przygotowaniu paczek pomagają wolontariusze – opiekunowie wybranej rodziny.

Przypominamy, że w Zambrowie magazyn, dzięki uprzejmości dyrektora Ryszarda Świderskiego, będzie mieścić się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 4 przy ul. Konopnickiej 13. Stamtąd wolontariusze będą rozwozić paczki do konkretnych rodzin.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: