REKLAMA:

Bow echo wyrządziło wiele szkód w powiecie zambrowskim

straż
10.08.2017 r., godz. 12.00
Bardzo rzadkie zjawisko - bow echo przeszło przez powiat zambrowski. Jego skutkami były liczne zniszczenia. Na tę chwilę zambrowscy strażacy odnotowali już ponad 20 zgłoszeń.

Dzisiaj, około godz. 9.00 nad powiatem zambrowskim przeszło bardzo rzadkie zjawisko -
bow echo. Jest to wąska, ale bardzo aktywna strefa burzowa w postaci łuku. Towarzyszy mu silny wiatr przekraczający czasem nawet 100 km/h.

Niestety zjawisko to przyniosło szkody w powiecie zambrowskim. Jak poinformował nas Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zambrowie st. bryg. Mirosław Jasionowski, zambrowska straż do tej chwili miała już 21 zgłoszeń. Najpoważniejszą szkodą w naszym powiecie jest zerwany dach stodoły w Pęchratce Polskiej. Pozostałe zdarzenia to zerwane linie wysokiego napięcia m.in. w Szumowie i Grądach Woniecko, powalone drzewa na drodze krajowej 63, a także powalone drzewo przy przychodni na ul. Fabrycznej, które uszkodziło dwa samochody.

Jak podkreśla st.bryg. Jasionowski, cały czas wpływają nowe zgłoszenia. Ostateczne statystyki, o których będziemy informować na łamach naszego Portalu, będą znane za kilka godzin.


BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: