REKLAMA:

Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]

społeczeństwo
10.06.2017 r., godz. 23.30
Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji
69 osób odpowiedziało na akcję zambrowskich motocyklistów i aktywnie włączyło się do prowadzonej w dwóch punktach zbiórki krwi. W sumie dzięki inicjatywie członków Zambrowskiego Klubu Motocykli „Żubr” zebrano ponad 30 litrów tego cennego surowca.

W wielu miastach Polski odbył się IX finał akcji „MotoSerce”, w ramach której motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych zachęcali wszystkich do honorowego oddania krwi. W Zambrowie impreza odbyła się już po raz ósmy. Zambrowski finał zorganizował Klub Miłośników Motocykli „Żubr”. Akcja prowadzona była dzisiaj w godzinach od 9:00 do 14:00.

W tym roku, podobnie jak przed rokiem, akcję zorganizowano w ramach Dni Zambrowa. Zbiórka prowadzona była w dwóch punktach: mobilnym autobusie zaparkowanym na parkingu przy Miejskim Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego oraz w punkcie stacjonarnym zlokalizowanym na parterze budynku Centrum Kultury. Oficjalnego otwarcia zbiórki krwi dokonała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Marta Konopka oraz prezes KMM „Żubr” Andrzej Mazewski.

- „Swoją akcją chcemy zwrócić uwagę na brak cenego surowca, jakim jest krew, w polskich szpitalach oraz pragniemy propagować ideę krwiodastwa. Akcja prowadzona jest w całej Polsce, gdzie obejmuje zarówno duże miasta, jak i mniejsze miasteczka, ale również wyszła poza granice kraju. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby ludzi i poprzez swoje działanie podnieśc świadomość społeczeństwa. Akcja organizowana jest w okresie przedwakacyjnym, który jest ostatnią chwilą na uzupełnienie braków w bankach krwi.” - mówił Andrzej Mazewski.

Z zaproszenia motocyklistów skorzystało i krew honorowo oddało wczoraj 69 osób. W sumie pozyskano 30,05 litrów tego cennego surowca, którego w bazach krwi brakuje szczególnie wiosną i latem. Wszyscy honorowi dawcy za oddanie krwi otrzymywali naklejkę z logiem akcji, okolicznościowy dyplom oraz paczkę słodyczy.

Wcześniej zambrowscy motocykliści organizowali zbiórki krwi już siedmiokrotnie. 10 kwietnia 2010 r. w ramach akcji „Motoserce” do oddania krwi zachęcili w sumie 80 mieszkańców miasta, w tym 30 członków Klubu, pozyskując ponad 36 litrów tego cennego surowca. W następnym roku zambrowscy motocykliści zebrali 40,5 litra krwi, zaś 2012 - 70,5 litra (w tym 36 litrów w Wysokiem Mazowieckiem i 34,5 w Zambrowie). W 2013 roku dzięki akcji udało się pozyskać 36,5 litra, w 2014 – 28,3 litra krwi, w 2015 – 36 litrów, natomiast w roku ubiegłym – 46,8 litrów.

Warto dodać, że w tym samym czasie przy Miejskim Gimnazjum Nr 1 prowadzone były bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku osteoporozy.

Sponsorami tegorocznej edycji „MotoSerce” w Zambrowie byli: Burmistrz Miasta Zambrów, Drukarnia Reklamy „Groszfeld” Piotr Groszfeld, SM „Nadzieja”, sklep komputerowy „Markomp” Marek Matejkowski oraz Zakład Cukierniczy „Anna”.

Patronat medialny sprawował Zambrowski Portal Internetowy zambrow.org.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: