REKLAMA:

Spotkanie autorskie dla dzieci w Filii MBP [foto]

edukacja
19.05.2017 r., godz. 12.00
Pogodny maj, pogodna biblioteka, pełne entuzjazmu dzieci i pasjonujące książki. 17 maja, w ramach Miesiąca Bibliotek, w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z panią Bożenną Adamkiewicz – bajkopisarką i Sylwią Korpalską – ilustratorką – z udziałem klasy integracyjnej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie.

Gośćmi spotkania były utalentowane artystycznie mieszkanki Zambrowa: autorka wierszy i bajek dla najmłodszych czytelników pani Bożenna Adamkiewicz i pani Sylwia Korpalska, ilustratorka serii książeczek pt. „Bajki w kieszonce” autorstwa pani Adamkiewicz. Bożenna Adamkiewicz ma w swoim dorobku kilka autorskich publikacji: dwa tomiki wierszy pt. „Przemijanie” oraz „Świat jest piękny całą dobę”, a także cztery tomy wierszowanych utworów dla dzieci z cyklu „Bajki w kieszonce”: „O misiu… i nie tylko”, „O Ptysiu... i nie tylko”, „O kurce, kozie… i nie tylko” oraz „O sroce… i nie tylko”. Sylwia Korpalska, artysta plastyk, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2007 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie, prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci, pracownię tkaniny dla młodzieży i osób dorosłych oraz pracownię lalek.

Pani Bożenna opowiedziała dzieciom o tym, jak powstawały bajki zebrane w czterech tomach zaprezentowanych podczas spotkania. Dzieci z uwagą wysłuchały wybranych wierszy czytanych z ogromną wyobraźnią i niezwykle obrazowo przez panią Bożennę Adamkiewicz, mając okazję poznać sympatycznych bohaterów niektórych bajeczek. Bajkowe postacie wykreowane przez panią Bożennę zobrazowała również pani Sylwia Korpalska, prezentując oryginalne ilustracje stworzone do bajeczek pani Adamkiewicz. Artystka opowiedziała też małym czytelnikom o tym, jak powstawały obrazki, jak przebiegały poszczególne etapy pracy nad szatą graficzną książeczek i o roli małej Poli, córeczki pani Sylwii, jaką odegrała przy wyborze obrazków do bajeczek pani Bożenny.
Podczas spotkania nie brakowało okazji do zabawy słowem i rymowania. Dzieci wzięły udział w wierszowanych zagadkach literackich stworzonych przez panią Bożennę Adamkiewicz, które wywołały mnóstwo emocji i sprawiły dzieciom mnóstwo frajdy. Każde z nich zostało nagrodzone za udział w zabawie słodką niespodzianką. Dzieci mogły też kupić książeczki pani Adamkiewicz z dedykacją i autografem autorki.

Spotkanie było okazją do poznania artystek związanych z naszym miastem, ale też – poprzez żywy kontakt ze słowem pisanym – zachęciło dzieci do sięgania po bajki i bajeczki, do wzbogacania dziecięcej wyobraźni i wrażliwości poprzez obcowanie z magią literatury, albowiem „cóż może być bardziej cennego od codziennych spotkań z mądrymi książkami" [Lew Tołstoj].

Za pośrednictwem naszego portalu bibliotekarze składają serdeczne podziękowania Bożennie Adamkiewicz i Sylwii Korpalskiej za zaangażowanie w organizację spotkania.

Szkoły i przedszkola zainteresowane udziałem dzieci w spotkaniach autorskich organizowanych w bibliotece proszone są o kontakt telefoniczny z pracownikiem biblioteki: Jolanta Chrostowska-Sufa, tel. 86 271 06 02 lub bezpośrednio w placówce: Filia MBP, al. Wojska Polskiego 25.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: