REKLAMA:

Dni Bezpiecznego Przedszkola zakończone [foto]

edukacja
18.05.2017 r., godz. 15.25
Przemarszem ulicami miasta przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 Akademii Malucha w Zambrowie zakończyły IV Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola.

Od poniedziałku w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Zambrowie realizowane były Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola pod hasłem: „Bezpieczne przedszkole dziś, to bezpieczne społeczeństwo jutro”. Celem akcji było wspólne zaprezentowanie wartości, które przyświecają placówkom uczestniczącym w programie Bezpieczne Przedszkole.

Dziś, 18 maja dzieci z Akademii Malucha zakończyły tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji happeningiem połączonym z przemarszem ulicami miasta. Podczas wędrówki dzieci prezentowały przygotowane wcześniej plakaty i hasła. Warto dodać, że dzisiejszy dzień w przedszkolu rozpoczął się projekcją filmów edukacyjnych w Kinie Sferycznym. Dzieci wewnątrz specjalnej kopuły miały okazję obejrzeć obrazy w trójwymiarze.

Przypomnijmy, że IV Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola zainaugurowano specjalnym zwiadem ph. „Czym oddychamy”, mającym na celu ukierunkowanie uwagi przedszkolaków na źródła dymu i zanieczyszczeń. Kolejnym punktem poniedziałkowego dnia był konkurs plastyczny „Chcemy oddychać czystym powietrzem”. We wtorek dzieci miały okazję obejrzeć pokaz karate w wykonaniu zawodników Zambrowskiego Klubu Karate Kyokushin. Następnie przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w zawodach sportowych przygotowanych przez nauczycielki.

Natomiast wczoraj, 17 maja odbył się piknik, na którym przedszkole gościło przedstawicieli policji, straży i pogotowia ratunkowego. Dzieci uczestniczyły w quizie dotyczącym bezpieczeństwa, a także prezentowały przygotowane scenki. Największą atrakcją było jednak oglądanie wozów strażackich, radiowozu i karetki. Warto dodać, że dzień ten rozpoczął się od akcji „Jestem bezpieczny, jeżdżę w foteliku”, która została przeprowadzona wspólnie z zambrowskimi policjantami. W ramach tego działania w godzinach porannych patrol policyjny sprawdzał, czy wszystkie dzieci są bezpiecznie dowożone do przedszkola - czy siedzą w fotelikach, z zapiętymi pasami. 

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Bezpieczne Przedszkole” realizowany jest w Miejskim Przedszkolu Nr 1 w Zambrowie już od września 2012 roku. Jego celem jest nauka zasad bezpieczeństwa zarówno w teorii, jak i w praktyce poprzez zabawę. Dzieciom przekazywane są niezbędne wiadomości i umiejętności, które uchronią je w przyszłości przed niebezpieczeństwami i przygotują do rozważnego i mądrego udziału w dorosłym życiu. Rzetelność i pomysłowość w realizacji programu w Akademii Malucha, zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców zaowocowało przyznaniem placówce tytułu „Lider Bezpiecznych Przedszkoli”.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: