REKLAMA:

Uczennica ZSO zwyciężczynią Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

edukacja
18.05.2017 r., godz. 11.30
Karolina Budziszewska wygrała Wojewódzki Konkurs Historyczny "Z miłości do niepodległej Ojczyzny... - życie i działalność Generała Władysława Andersa (1882-1970)".

Wojewódzki Konkurs Historyczny "Z miłości do niepodległej Ojczyzny... - życie i działalność Generała Władysława Andersa (1882-1970)" adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych im. Gen. Władysława Andersa przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku oraz Muzeum Wojska w Białymstoku.

Celem konkursu było poznanie i przybliżenie uczniom sylwetki i działalności jednego z najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych polskich żołnierzy II wojny światowej – gen. Władysława Andersa, a także rozbudzenie zainteresowania historią Polski wśród uczestników konkursu, zgłębienie poczucia i postawy patriotycznej, kształtowanie emocjonalnego stosunku do dziejów Polski oraz inspirowanie do pracy twórczej i rozwijania własnej kreatywności.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce w kategorii prac plastycznych zajęła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie – Karolina Budziszewska.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: