REKLAMA:

PKS Nova pozbywa się dyrektorów oddziałów

wiadomości z regionu
21.04.2017 r., godz. 10.15
Spółka PKS Nova, powstała w wyniku inkorporacji podlaskich PKS-ów, działa od początku roku. Na jej czele stanął prezes Cezary Sieradzki, zaś do kierowania oddziałami zostali oddelegowani dyrektorzy. Jednym z nich - w Zambrowie był Waldemar Osuchowski, wcześniej prezes spółki PKS Zambrów. Właśnie został zwolniony wraz z pozostałymi dyrektorami oddziałów w Suwałkach, Łomży i Siemiatyczach.

Przypomnijmy, że 2 stycznia zaczęła funkcjonować Podlaska Komunikacja Samochodowa NOVA. Przedsiębiorstwo tworzą zakłady z Białegostoku, Suwałk, Siemiatycz, Zambrowa i Łomży. Na czele nowo powstałej spółki stanął Cezary Sieradzki, dotychczasowy prezes PKS Białystok. Prezesi pozostałych czterech spółek otrzymali natomiast stanowiska dyrektorów oddziałów. Jednak jak się okazuje, na dyrektorskich fotelach długo miejsca nie zagrzali.

- „Zarząd PKS Nova podjął decyzję dotyczącą likwidacji stanowisk Dyrektorów Oddziałów. Decyzja ta została podjęta ze względów organizacyjnych i ekonomicznych.” - poinformował Kierownik Biura Zarządu PKS Nova.

W związku z tym wszyscy dyrektorzy oddziałków PKS Nova, w tym były prezes spółki PKS Zambrów Waldemar Osuchowski, otrzymali wypowiedzenia umów o pracę. Żadnemu z nich nie zaproponowano innego stanowiska w spółce. Prezes Podlaskiej Komunikacji Samochodowej Nova S.A. Cezary Sieradzki mówi, że w nowej spółce nie będzie już dyrektorów regionalnych oddziałów. Jak tłumaczy, chodzi o restrukturyzację i ograniczenie kosztów działania spółki.

Przypomnijmy, że przeciwni łączeniu spółek PKS w podlaskiem byli między innymi pracownicy i związkowcy PKS Zambrów, którzy uważali, że ich kosztem władze wojewódzkie chcą ratować upadający PKS w Białymstoku i Łomży. W Zambrowie pod petycją do marszałka województwa przeciw konsolidacji zebrano kilka tysięcy podpisów. Ich protesty poparli m.in. Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski, a także radni miejscy i powiatowi.

Od początku dużo mówiło się także o konieczności sprzedaży części majątków przejętych PKS-ów. Na ten moment nie posiadamy informacji dotyczących takich ruchów w Zambrowie. Wiemy jedynie o niedużych zmianach w taborze. W ostatnim czasie zambrowska placówka pozyskała jeden, w dodatku wysłużony autokar z Siemiatycz. Niebawem do Zambrowa ma trafić znacznie nowszy autobus z Suwałk. Prawdopodobnie będzie on jednak do dyspozycji zambrowskiej placówki tylko na okres nasilonego zapotrzebowania na wynajem pojazdów.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowanymi rozkładami jazdy autobusów zambrowskiej placówki, które są dostępne na naszym Portalu w zakładce „Komunikacja” (LINK).

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: