REKLAMA:

Przymrozki jeszcze nas nie opuszczą

pogoda
20.04.2017 r., godz. 12.30
Niestety, czarny scenariusz się sprawdził i minionej nocy temperatura znów spadła przy gruncie poniżej zera. To jednak nie koniec zimowych temperatur. Na dzisiejszą noc meteorolodzy zapowiadają kolejne przymrozki. Z pewnością nie jest to dobra wiadomość dla rolników i ogrodników.

Kwiecień serwuje nam kapryśną pogodę. Ostatnie dwie noce przebiegły pod znakiem przymrozków, a według synoptyków najbliższa także może przynieść temperatury poniżej zera.

Wg prognozy opublikowanej przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku, w nocy z 20 na 21 kwietnia na terenie całego województwa podlaskiego czekają przymrozki. Przewidywana temperatura to -5 stopni, a przy gruncie nawet -7. To nie jest pogoda, jakiej każdy z nas oczekiwałby w drugiej połowie kwietnia.

Dla rolników i plantatorów ostatnie dni i noce są więc bardzo nerwowe. Najbardziej strat w uprawach polowych obawiają się plantatorzy buraków cukrowych. W trudnej sytuacji są także sadownicy i ogrodnicy, którym kwietniowe przymrozki wyrządziły wiele szkód. Związek Sadowników RP wystosował już nawet list do ministra Jurgiela z prośbą o nadzwyczajną pomoc.


ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: