REKLAMA:

Nie dotykaj brunatnego krążka!

wiadomości z regionu
19.04.2017 r., godz. 12.00
Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że na terenie województwa podlaskiego, w tym powiatu zambrowskiego, zostaną wyłożone metodą zrzutów z samolotu przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących.

W celu skutecznego zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących w dniach od 22 do 25 kwietnia, drogą zrzutów z samolotu, na terenie województwa podlaskiego zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów. Zrzutem objęte będą kompleksy leśne, pola i łąki, z pominięciem obszarów zabudowanych, rzek i zbiorników wodnych.

Zrzucane przynęty będą miały kształt kostek koloru brunatnego, o średnicy 4 cm i grubości 1,5 cm. W środku będą zawierały zatopiony plastikowy pojemnik z płynną szczepionką.

Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się jednak przez okres około 3 tygodni po wyłożeniu przynęt trzymać psy na uwięzi, a koty w zamknięciu.

W przypadku dostania się szczepionki znajdującej się wewnątrz przynęty na błony śluzowe człowieka lub uszkodzony naskórek, należy miejsca te gruntownie przemyć wodą z mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii prosi nie dotykać i nie niszczyć przynęt. Każda przynęta nawet raz dotknięta przez człowieka, będzie omijana przez lisy.
BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: