REKLAMA:

Gimnazjaliści zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym. Życzymy powodzenia!

edukacja
19.04.2017 r., godz. 08.10
Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne. Dzisiaj pierwszy etap - część humanistyczna. Jutro matematyka i przyroda, a w piątek język obcy. W związku z wprowadzoną reformą oświatową będą to jedne z ostatnich egzaminów gimnazjalnych. Wszystkim trzecioklasistom życzymy powodzenia!

Od dziś przez trzy dni około 350 tys. uczniów klas III gimnazjów w całej Polsce będzie pisać najważniejszy egzamin przed zakończeniem szkoły. W placówkach oświatowych z powiatu zambrowskiego do egzaminu przystąpi dziś 404 gimnazjalistów.

O godzinie 9.00 uczniowie rozpoczną egzamin z wiedzy humanistycznej. Jako pierwszy czeka ich blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mają 60 minut (uczniowie z przedłużonym czasem - 80 minut). Po godzinnej przerwie gimnazjaliści przystąpią do bloku zadań z języka polskiego. W tym przypadku na rozwiązanie będą mieli 90 minut (135 minut).

Jutro o 9.00 gimnazjaliści rozpoczną pisanie egzaminu z przedmiotów przyrodniczych, a o godz. 11.00 - z matematyki. W piątek natomiast zmierzą się z egzaminem z języka obcego nowożytnego (godz. 9.00 - poziom podstawowy, godz. 11.00 - poziom rozszerzony). Wszystkie części egzaminu zaczynają się w tym samym czasie w całym kraju. Udział w egzaminie gimnazjalnym jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas III. Każdy uczeń, który nie podejdzie do egzaminu, nie będzie mógł ukończyć gimnazjum, a więc będzie musiał powtórzyć trzecią klasę oraz podejść do egzaminu za rok.

Uczniowie, którzy z przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpią do egzaminu gimnazjalnego w tym tygodniu, będą mogli go zdawać w dodatkowym terminie: część humanistyczną - 1 czerwca, część matematyczno-przyrodniczą – 2 czerwca i z języka obcego – 5 czerwca.

Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 16 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym (23 czerwca br.).

Warto dodać, że będzie to jeden z ostatnich egzaminów gimnazjalnych. Zgodnie z wprowadzoną reformą edukacji od roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się wygaszanie gimnazjów, czyli nie będzie prowadzony nabór do pierwszych klas gimnazjalnych. Uczniowie obecnie uczący się w VI klasie szkoły podstawowej we wrześniu zamiast rozpoczynać naukę w gimnazjum przejdą do VII klasy szkoły podstawowej.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów klas III gimnazjów. Powodzenia!

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: