REKLAMA:

Oddaj krew - uratuj życie!

zapowiedzi - repertuar
18.04.2017 r., godz. 13.10
W czwartek do Zambrowa przyjedzie ambulatorium, w którym będzie można oddać honorowo krew. To jeden z elementów innowacji pedagogicznej prowadzonej przez Bursę Szkolną Nr 1.

Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie ponownie zaprasza młodzież pełnoletnią wszystkich szkół ponadgimnazjalnych do akcji oddania krwi, którą zaplanowano na najbliższy czwartek, 20 kwietnia. Ambulans tradycyjnie będzie czekał na parkingu przy ul. Fabrycznej w godz. 9.00 – 13.00.

Krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza. Ponadto osoby, które chcą honorowo oddać krew proszone są o zjedzenie lekkiego śniadania i spożycie dużej ilość płynów.

Przypomnijmy, że akcja organizowana przez Bursę Szkolną Nr 1 w Zambrowie jest jednym z punktów innowacji pedagogicznej ph. „Szkoła altruizmu – bezinteresownie chrońmy ludzkie zdrowie i życie”, która realizowana jest przez tę placówkę w latach 2016–2018, w miesiącach marzec-maj. W ramach innowacji prowadzone będą również zajęcia edukacyjne z uczniami szkół ponadgimnazjalnych mieszkających w bursie. Celem projektu jest m.in.: kształtowanie postaw bezinteresowności, otwartości na drugiego człowieka i jego potrzeby, zrozumienia znaczenia krwi w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego oraz promocja i organizacja krwiodawstwa.

Pamiętajmy, że tego typu akcje są bardzo potrzebne. Krew jest ciągle niezbędna dla osób, które straciły ją w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, po oparzeniach i urazach. Potrzebują jej także pacjenci z chorobami nowotworowymi, w trakcie i po chemioterapii. Dla tych właśnie osób organizowane są akcje honorowego oddawania krwi, w tym akcja organizowana przez Bursę Szkolną Nr 1 w Zambrowie.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: