REKLAMA:

Zima wraca do Zambrowa? Przed nami kolejne przymrozki

pogoda
18.04.2017 r., godz. 12.30
Przed nami kolejna bardzo zimna noc. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało ostrzeżenie przed przymrozkami.

W całej Polsce od kilku dni przeżywamy załamanie pogody. W niektórych częściach Polski pada śnieg i występują przymrozki. To zjawisko ma miejsce również w naszym regionie. W minioną niedzielę za oknami mogliśmy obserwować opady śniegu, jednak dodatnia temperatura sprawiła, że biały puch szybko topniał. Niestety w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w z poniedziałku na wtorek temperatura spadła poniżej 0°C i wynosiła nawet – 7°C.

Prognozy meteorologów na dzisiejszą noc (z wtorku na środę) nie są optymistyczne. Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku ostrzegają, że w tym czasie na terenie województwa podlaskiego pojawią się przymrozki.

- „Prognozowana temperatura minimalna w nocy z 18 na 19 kwietnia wyniesie od -4°C na północy do -1°C na południu województwa, natomiast przy gruncie spadek temperatury do -7°C.” - informuje dyżurny synoptyk Magdalena Pękała.

W związku z tym meteorolodzy wprowadzili 1. stopień zagrożenia. 

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: