REKLAMA:

Powiatowe odznaczenia strażackie powstają w Mennicy Polskiej [foto]

straż
14.04.2017 r., godz. 23.00
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie oraz Starosta Zambrowski odwiedzili Mennicę Polską, która przygotowuje powiatowe odznaczenia strażackie.

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie Marek Adam Komorowski i Starosta Zambrowski Robert Rosiak byli w miniony czwartek, 13 kwietnia z wizytą w Mennicy Polskiej, która na zlecenie Oddziału przygotowuje powiatowe odznaczenia strażackie „Za zasługi dla pożarnictwa powiatu zambrowskiego”. W trakcie wizyty kierownik produkcji przedstawił próbne egzemplarze zamówionego odznaczenia oraz jego gipsowy model. Ponadto zapoznał przedstawicieli naszego powiatu z funkcjonowaniem mennicy.

Medal „Za zasługi dla pożarnictwa powiatu zambrowskiego” ma kształt okrągłej tarczy o średnicy 30 mm, wykonanej z metalu odpowiedniego koloru: złotego, srebrnego i brązowego. Na awersie odznaki po lewej stronie widnieje wizerunek św. Floriana w stroju rzymskim gaszącego pożar domostwa, pośrodku u góry herb powiatu zambrowskiego, a po prawej stronie napis w sześciu wersach. Na rewersie oznaki pośrodku widnieje znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, a dookoła widnieje napis: Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Zambrowie. Medal noszony jest na czerwonej wstążce szerokości 35 mm z białym paskiem o szerokości 15 mm umieszczonym pośrodku wstążki (barwy flagi powiatu zambrowskiego).

Odznaczenie to obowiązuje na podstawie uchwały nr 237/31/2016 Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP z dnia 29 września 2016 r. będącym wyrazem uznania za:
- działalność przeciwpożarową i ratowniczą na terenie powiatu zambrowskiego;
- ofiarność w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych;
- ofiarną służbę strażaków powiatu zambrowskiego;
- bezinteresowną pomoc w funkcjonowaniu ochrony przeciwpożarowej powiatu zambrowskiego;
- kultywowanie tradycji i historii ruchu strażackiego;
- działalność artystyczną, kulturalną i społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

- „Medal jest trzystopniowy i zgodnie z § 5 Regulaminu nadawany będzie za szczególne zasługi w działaniach ratowniczych w walkach z żywiołami: ognia, powietrza, ziemi i wody, w których wykazano męstwo, odwagę i dzielność, jak również za działalność, która przyczyniła się do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa na terenie powiatu zambrowskiego, a także za działalność artystyczną, kulturalną i społeczną zmierzającą do rozwoju ruchu strażackiego i kultywowania jego tradycji i historii.” - informuje Marek Adam Komorowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie.

W załączniku do artykułu dołączamy regulamin nadania medalu „Za zasługi dla pożarnictwa powiatu zambrowskiego”

BD


 
Galeria zdjęć:
Załączniki
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: