REKLAMA:

Powieść zambrowianki najlepszą książką na wiosnę

kultura
14.04.2017 r., godz. 12.20
Kilkadziesiąt nowości wydawniczych rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w plebiscycie "Najlepsza książka na wiosnę". Wśród zwycięskich książek znajduje się powieść Elizy Sarnackiej-Mahoney "Kreacja".

Plebiscyt "Najlepsza książka na wiosnę" to inauguracja cyklu kwartalnych konkursów serwisu Granice.pl. Głównym celem konkursu jest wskazanie najbardziej interesujących premier wydawniczych ostatnich miesięcy. Wyboru dokonuje jury składające się z profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz czytelnicy poprzez głosowanie internetowe.

O tytuł najlepszych książek na wiosnę 2017 rywalizowało kilkadziesiąt nowości wydawniczych, m.in. powieści obyczajowych, kryminałów, poradników czy książek dla młodych czytelników. Wśród nich znalazła się powieść zambrowianki Elizy Sarnackiej-Mahoney pt. „Kreacja”.

Premiera powieści „Kreacja” miała miejsce 7 lutego. Czym jest sukces w dzisiejszym świecie? Odpowiedź nigdy nie była prostsza. Gdzie nie spojrzeć, tam ściągi i gotowce podsuwane nam przez kulturę masową – scenariusze ze spełnionego życia innych w kolorowych pismach, telewizji, poradnikach know-how. Trzeba tylko się na coś zdecydować, by wykreować siebie i swoją karierę. Czy jednak rzeczywiście wystarczy tylko tyle? W życiu bohaterek Kreacji zachodzą zmiany uruchamiające machinę wydarzeń. Agata marząca o tym, aby zostać celebrytką, Wioletta, gasnąca gwiazda talk-show, wygodnie żyjąca singielka Marta i jej przyjaciółka Anka realizująca się w obrębie mitu o matce Polce – każda z nich stanie przed pytaniem, jakie miejsce odgrywają w ich życiu impulsy i pragnienia, a jakie świadoma kreacja obliczona na wywołanie zamierzonego efektu.

Powieść pochodzącej z Zambrowa pisarki została bardzo dobrze oceniona przez jury, co skutkowało nagrodzeniem jej najważniejszą spośród nagród – nagrodą główną jury.

- „Kreacja to unikalna mieszanka historii, osobowości, morałów i lekcji, jakie możemy wyciągnąć z lektury. Powieść Elizy Sarnackiej-Mahoney ukazuje inne oblicze kobiet będących bohaterkami książki, ujawnia, co skrywają one przed otoczeniem. Kreacja to powieść pełna emocji, w pełni angażująca czytelnika, wciągająca, nie pozwalająca nawet na chwilę oddechu. A przy tym mówiąca wiele o nas samych i o rolach, jakie staramy się przybrać w codziennym życiu.” - ocenia Joanna Żelazny.

Autorce powieści „Kreacje” gratulujemy tego wyróżnienia, zaś mieszkańców Zambrowa zachęcamy do lektury książki pochodzącej z Zambrowa pisarki Elizy Sarnackiej-Mahoney.Eliza Sarnacka-Mahoney - urodziła się i wychowała w Zambrowie. Ukończyła studia anglistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, w międzyczasie była stypendystką University of Durham w północnej Anglii, gdzie pisała pierwsze reportaże dla studenckiej i młodzieżowej prasy w kraju. Pani Eliza aktualnie mieszka w górzystym miasteczku w Kolorado w USA. Jest dziennikarką i pisarką. Opublikowała powieści, tomy poezji dla dzieci i dorosłych, zbiory ciekawostek i książki publicystyczne o Ameryce. Na co dzień współpracuje z mediami w Polsce, dla których opisuje zawiłości amerykańskiej polityki i ekonomii. Wyjątkiem są nowojorski „Nowy Dziennik” oraz nowojorski polonijny portal DobraPolskaSzkola.com, dla którego pisze o edukacji, dwujęzyczności i dwujęzycznym wychowaniu dzieci.


BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: