REKLAMA:

Przedświąteczny nastrój zagościł w Oddziale dla Dzieci MBP

kultura
11.04.2017 r., godz. 15.00
Przedświąteczny nastrój zagościł w Oddziale dla Dzieci MBP
Okres wielkanocny to doskonały czas na przybliżenie dzieciom tradycji związanych z tym najważniejszym świętem chrześcijańskim. Dlatego Oddział dla Dzieci MBP w Zambrowie zorganizował dla najmłodszych specjalne zajęcia, które wprowadziły jego uczestników w przedświąteczny nastrój.

Wczoraj w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbyło się szczególne spotkanie z sześciolatkami z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Zambrowie. Jego celem było przybliżenie dzieciom tradycji oraz zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

W trakcie zajęć dzieci wymieniały symbole wielkanocne takie jak: chleb, jajka, sól, chrzan, wędlina, czy baranek. Następnie umieszczały je w przygotowanym koszyczku. Chętnie opowiadały też o świątecznych potrawach, zwyczajach i tradycjach kultywowanych w ich domach.

Pod koniec spotkania przedszkolaki mogły przejrzeć wybrane przez siebie książeczki. Wysłuchały także kilku opowiadań o zwyczajach wielkanocnych zawartych w książkach: „Bajki mamy Wrony” Małgorzaty Strzałkowskiej oraz „Gdyby jajko mogło mówić” Renaty Piątkowskiej.

Na zakończenie spotkania dzieci rozwiązały wielkanocną krzyżówkę.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: