REKLAMA:

Sezon motocyklowy rozpoczęty

policja
10.04.2017 r., godz. 12.35
Sezon motocyklowy można uznać za rozpoczęty. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak często pokazują wydarzenia, niektórych z nich za bardzo ponosi wyobraźnia. Zambrowscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

W związku z rozpoczętym sezonem motocyklowym funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Zambrowscy policjanci przypominają, że motocykliści w zderzeniu z innymi pojazdami lub przeszkodami zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie kask, profesjonalny strój, ale przede wszystkim zdrowy rozsądek.

- „Staraj się wchodzić w zakręt z bezpieczną prędkością. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania do innych kierujących. Pamiętaj, jesteś dużo mniej widzialny na drodze niż inne pojazdy. Nie wyprzedzaj, nie omijaj innych uczestników ruchu z dużą różnicą prędkości pomiędzy wyprzedzającym, a wyprzedzanym – oni po prostu mogą cię nie widzieć. W zakręty wchodź z bezpieczną prędkością. Pamiętaj, że na każdym zakręcie może być wysypany piach lub rozlany olej lub inna śliska substancja.” - upomina oficer prasowy KPP w Zambrowie sierż. szt. Agnieszka Predko.

Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci apelują również do pieszych o przestrzeganie kilku podstawowych zasad:
:: poza terenem zabudowanym chodzimy tylko lewą stroną drogi,
:: przez jezdnię przechodzimy w miejscach do tego przeznaczonych, a jeżeli takich brakuje, szczególnie poza miastem zachowujemy szczególną ostrożność,
:: należy zaopatrzyć się w elementy odblaskowe lub latarkę, szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność jest gorsza, a ciemne kolory odzieży powodują, że kierowca widzi pieszego dopiero w ostatnim momencie.

- „Na drodze wszyscy jesteśmy równi, nie trzeba nikomu nic udowadniać, nie należy przeceniać własnych możliwości i zawsze mierzyć siły na zamiary.” - podkreśla sierż. szt. Agnieszka Predko.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: