REKLAMA:

„Odnajdywanie” w Labiryncie [foto]

kultura
07.04.2017 r., godz. 20.15
29 prac wykonanych techniką batiku można było obejrzeć podczas wernisażu wystawy Sylwii Korpalskiej z Zambrowa. Prace związane są ściśle z tematyką sakralną.

Wernisaż wystawy zatytułowanej "Odnajdywanie" odbył się dzisiaj, 7 kwietnia w Galerii Sztuki "Labirynt" Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie. Autorką prac jest mieszkanka Zambrowa – Sylwia Korpalska.

Sylwia Korpalska od urodzenia związana jest z Zambrowem. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2007 roku pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci, pracownie tkaniny dla młodzieży i dorosłych oraz pracownię lalek.

Na wystawie ukazanych jest 29 prac wykonanych metodą batikową. Jest to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca niezamaskowane warstwą wosku.

- „Jest to wystawa rozpoczętego, aczkolwiek jeszcze niezakończonego cyklu batików. Dla odmiany prezentuję tematykę sakralną. Wszystkie prace powstały w przeciągu ostatnich 14 miesięcy. Wystawa została dedykowana mojemu zmarłemu wujkowi Włodkowi Szczyglewskiemu. Jego śmierć spowodowała, że zaczęłam bardziej doceniać czas, który mam i go nie marnować, chociaż ja go nigdy nie marnowałam, ale teraz dokręciłam śrubę.” - powiedziała nam Sylwia Korpalska, autorka wystawy „Odnajdywanie”.

Osoby, które nie mogły przybyć na wernisaż, wszystkie prace mogą oglądać do 5 maja. Obrazy eksponowane są w Galerii Labirynt mieszczącej się w piwnicach Centrum Kultury w Zambrowie (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2A). Wstęp do galerii wolny. 

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: