REKLAMA:

Handlowcy ZSA na „Marcowych spotkaniach z nauką” w Białymstoku

edukacja
04.04.2017 r., godz. 13.40
Prawie 1600 osób odwiedziło Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku podczas "Marcowych spotkań z nauką" w ramach dni otwartych. Wśród nich byli także uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie.

Uczniowie klas I i II Technikum Handlowego z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie wzięli udział w Marcowych Spotkaniach z Nauką w ramach Dni Otwartych na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Młodzież miała okazję zwiedzić nowoczesny uniwersytecki kampus oraz uczestniczyć w warsztatach i pokazach.

Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich pracowała na zajęciach laboratoryjnych, których tematem była „chemia jabłka”. W dwuosobowych zespołach wykonali oni kilka doświadczeń. Badali odczyn soku jabłkowego, wykrywali kwas jabłkowy i askorbinowy w soku jabłkowym, a także wykrywali cukry w soku jabłkowym (próba Molischa i próba Trommera).

Druga grupa wytwarzała naturalne, domowe kosmetyki z olejami „Olejowe smaki”. Efektem ich pracy były myjące żelki, kule do kąpieli i peeling antycellulitowy. Młodzież miała do dyspozycji bezpieczne i w pełni wyposażone stanowiska oraz pomoc ze strony studentów.

Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego
im. Profesora Andrzeja Myrchy. W dziewięciu salach wystawowych na powierzchni 750 m2 uczniowie „Siwej” podziwiali ekspozycje stałe: przyrodę północno-wschodniej Polski, skamieniałości z osadów polodowcowych, rośliny chronione i charakterystyczne Podlasia, faunę mórz podzwrotnikowych, stawonogi tropikalne, przyrodę rejonów polarnych, filogenezę zwierząt tkankowych, ewolucję naczyniowych roślin lądowych, minerały i skały, życie na Ziemi – zarys dziejów oraz hodowle terraryjne. Obejrzeli również dwie ekspozycje czasowe: gabinet Ryszarda Kaczorowskiego - ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, a także Madagaskar – ginący świat.

Uczniowie ZSA byli pod wrażeniem całego kampusu oraz zorganizowanych zajęć.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: