REKLAMA:

Miasto chce zmniejszyć emisję pyłów i gazów

wiadomości lokalne
30.03.2017 r., godz. 17.00
Mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość wymiany kotłów węglowych na gazowe, ponosząc przy tym jedynie 20% kosztów kwalifikowanych. Od 6 do 14 kwietnia Urząd Miasta w Zambrowie będzie przyjmować deklaracje uczestnictwa w projekcie.

„Modernizacja źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych w Zambrowie” to tytuł projektu realizowanego przez Gminę Miasto Zambrów w celu ograniczenia emisji pyłów i gazów, w tym CO2, w ramach tzw. „niskiej emisji". Jego realizacja planowana jest na lata 2017 – 2019.

Przedsięwzięcie skierowane jest do 100 właścicieli, współwłaścicieli lub osób posiadających prawo do dysponowania nieruchomościami położonymi na terenie Zambrowa przy istniejących sieciach gazowych lub posiadających umowy z zakładem gazowniczym na przyłącza i rozbudowę sieci gazowej do końca 2018 roku. Projekt zakłada wymianę kotłów węglowych na gazowe wraz z wykonaniem doziemnej i wewnętrznej instalacji gazowej.

Koszt pojedynczej instalacji szacowany jest na 16 tys. zł, przy czym odbiorca pokryje jedynie 20 % kosztów kwalifikowanych, tj. 3,2 tys. zł. Do wydatków tych wliczone zostało projektowanie, dostawa materiałów i urządzeń, montaż i uruchomienie instalacji, przeszkolenie z obsługi, przeglądy i konserwacje wymagane warunkami gwarancji producentów.

Do artykułu załączamy druki deklaracji oraz szczegółowy regulamin projektu. Dokumenty te są również dostępne w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zambrów - od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 - 15:30, pokój nr 228, w budynku Urzędu przy ul. Fabrycznej 3, 18-300 Zambrów. Tam też należy w terminie od 06.04.2017 r. do 14.04.2017 r. złożyć wypełnione deklaracje w wersji papierowej.

Więcej informacji na temat inwestycji oraz zasad rekrutacji można uzyskać pod nr telefonu: (86) 271 22 10, wew. 27.

RN


 
Załączniki
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
 Pobierz załącznik
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: