REKLAMA:

Podchody językowe w „Czerwoniaku”

edukacja
29.03.2017 r., godz. 17.15
Kolejne niecodzienne zajęcia języka niemieckiego w "Czerwoniaku". Tym razem propozycja nauki języka niemieckiego na sportowo, w formie podchodów językowych.

Podchody językowe w ramach projektu Nowe kompetencje – nowe perspektywy odbyły się w sobotę, 25 marca w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Formuła podchodów, prostej gry terenowej dla dzieci i młodzieży, przeniesiona została tym razem do budynku szkoły. Podchody połączone zostały z elementami tzw. stacji edukacyjnych, znanych w metodyce języka niemieckiego pod nazwą „Lernstationen”.

Zabawa polegała na odnalezieniu, a następnie rozwiązaniu dziesięciu zadań ukrytych wcześniej przez nauczyciela w różnych miejscach szkoły. Uczniowie mieli za zadanie m.in. rozwiązać krzyżówkę, narysować rysunek do podanego opisu, ułożyć domino językowe, wskazać drogę na podanym planie miasta, rozwiązać test-luk itp. Wszystkie zadania oraz polecenia objaśniające miejsce ukrycia zadań były sformułowane po niemiecku. Uczniowie nie mogli korzystać z translatorów internetowych, zmuszeni byli liczyć na własną wiedzę i umiejętności. Podzieleni na dwie grupy biegali po całej szkole, szukając ukrytych zadań i starając się pokonać przeciwników. Prawidłowe zrozumienie polecenia umożliwiało przejście do następnej stacji i znalezienie kolejnego zadania. Obie grupy rozwiązywały takie same zadania, ukryte były one jednak w różnych miejscach. Zwyciężyła grupa, która jako pierwsza przybiegła na metę i popełniła jak najmniej błędów w zadaniach.

Podchody okazały się nie tylko ciekawym sposobem na podsumowanie projektu, lecz także dobrą zabawą połączoną z aktywnością ruchową.

Jak zapowiada pomysłodawczyni i scenarzystka niecodziennych zajęć – Beata Pietranik, kolejna tura podchodów już w kwietniu.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: