REKLAMA:

"Szukałeś nas... jesteśmy" [foto]

edukacja
28.03.2017 r., godz. 21.00
Pod takim hasłem odbyła się dzisiaj międzyszkolna konferencja papieska w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie. 

2 kwietnia obchodzić będziemy 12. rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie z Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości zorganizowali po raz kolejny międzyszkolną konferencję poświęconą naszemu rodakowi. 

W uroczystości udział wzięli: ks. biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, Starosta Zambrowski Robert Rosiak oraz dyrektorzy i delegacje zambrowskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

- „Młodzież, która tutaj siedzi, szczególnie ta malutka, nie pamięta już go osobiście. Za ich żywota Jan Paweł II już nie żył, nie było go na świecie. Najważniejsze, tak jak rozmawialiśmy z księdzem biskupem wcześniej, są wartości. Wartości, które trzeba mieć, które warto przekazywać nawzajem tak, żeby świat był lepszy. Jan Paweł II miał tę charyzmę, którą przekazywał nam. Przekazywał nam te wartości, żebyśmy przyjmowali je do siebie, ale przede wszystkim pragnął tego, żeby te wartości, zasady były przekazywane dalej i wcielane w życie.” – powiedział Starosta Zambrowski Robert Rosiak.

Podczas dzisiejszej konferencji delegacje z poszczególnych przedszkoli i szkół zaprezentowały montaże słowno-muzyczne przybliżające zebranym w sali gimnastycznej ZSA postać naszego rodaka Karola Wojtyły. 

Na zakończenie dyrektor Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości Jan Zakrzewski wręczył podziękowania za udział w konferencji poświęconej osobie św. Jana Pawła II. 

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: