REKLAMA:

Pasowanie na czytelnika w Bibliotece Publicznej

kultura
23.03.2017 r., godz. 16.20
Promowanie czytelnictwa można prowadzić na wiele różnych sposobów. Jedną z ciekawszych form, proponowaną w pierwszym kwartale każdego roku kalendarzowego najmłodszym uczniom zambrowskich podstawówek, jest "Pasowanie na czytelnika". Pasowanie organizowane jest przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

W marcu uczniowie klas pierwszych, pod opieką wychowawców i nauczycieli bibliotekarzy, w ramach współpracy Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie z biblioteką Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie, odwiedzili bibliotekę publiczną przy ul. Wyszyńskiego. Głównym celem wycieczek było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Po krótkim powitaniu, dzieci zostały zaproszone do krainy bajek, gdzie „Czarnoksiężnik rzucił tajemne zaklęcie i w bajkowej krainie wszystko się pomieszało…”. Było też głośne czytanie fragmentów znanych bajek, m.in.: „Kopciuszek”, „Kubuś Puchatek”, „Królewna Śnieżka”, „Czerwony Kapturek” czy „Jaś i Małgosia”. Były też zabawy ruchowe.

Podczas wizyty uczniowie „Czwórki” zwiedzili bibliotekę, zapoznali się ze zgromadzonymi zbiorami i przyswoili podstawowe wiadomości na temat korzystania z biblioteki oraz poszanowania wypożyczanych książek. Dzieci zaznajomiły się też z nowościami zakupionymi w ostatnich miesiącach.

Najważniejszym punktem wizyty było uroczyste pasowanie na pełnoprawnych czytelników. Dzieci złożyły ślubowanie i obiecały szanować i dbać o książki. Na pamiątkę otrzymały „Dyplomy Czytelnika” i ręcznie wykonane zakładki do książek.

Teraz pierwszoklasiści mogą samodzielnie wybierać i wypożyczać książki z biblioteki publicznej.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: