REKLAMA:

Nowe inwestycje drogowe na Podlasiu. Wśród nich odcinek w powiecie zambrowskim

inwestycje
23.03.2017 r., godz. 10.00
Dwanaście odcinków dróg o łącznej długości około 83 kilometrów zostanie przebudowanych w ramach inwestycji drogowych przeprowadzonych przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa na terenie województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wśród planowanych remontów znajduje się czterokilometrowy odcinek leżący w naszym powiecie.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit zatwierdził programy inwestycyjne dla przebudowy odcinków dróg krajowych nr 63, 65 i 66 w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Podpisanie programów inwestycyjnych odbyło się w miniony poniedziałek, 20 marca w czasie konferencji zorganizowanych w Knyszynie, Grajewie, Kolnie i Ełku. W ramach inwestycji przewidziano przebudowę dwunastu odcinków o łącznej długości około 83 km. Wśród nich znalazł się również odcinek drogi krajowej 63, leżący w powiecie zambrowskim, Grochy-Pogorzele - Przeździecko-Mroczki o długości 4,32 km.

Jak informuje wiceminister Jerzy Szmit głównym celem inwestycji jest przeciwdziałanie wykluczenia komunikacyjnego północno-wschodniej Polski. Drogi te zostaną dostosowane do parametrów pozwalających na poruszanie się po nich pojazdów o dopuszczalnym nacisku osi napędowej do 11,5 t, co ma zapobiegać niszczeniu dróg przez pojazdy ciężarowe i jest zgodne z aktualnymi wymogami Unii Europejskiej.

Pierwsze przebudowy dróg wchodzących w tą inwestycje rozpoczną się już w bieżącym roku, natomiast ostatnie zaplanowane są na 2020 rok. Jak informuje ministerstwo realizacja odcinka leżącego w naszym powiecie zaplanowana jest na 2018 rok.

Łączna wartość inwestycji w obu województwach wyniesie 450 mln zł, z czego ok. 100 mln zł zostanie przeznaczone na drogi na Podlasiu, a 350 mln zł na przebudowę drogi krajowej nr 65 od Ełku do przejścia granicznego w Gołdapi.

BD


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: