REKLAMA:

Dzień z ELF-em w zambrowskiej „Czwórce” [foto]

edukacja
22.03.2017 r., godz. 14.30
Dzień z ELF-em SP4 Zambrów, 22.03.2017 r.
Prezentacja greckiego tańca ludowego oraz piosenki projektu "ELF", wspomnienia z wyjazdu do Chorwacji i Finlandii, a także specjalny quiz. Tak przebiegał dzień z międzynarodowym projektem Erasmus+ "English Learning Friends" realizowanym w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie.

Od września 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Zambrowie realizowany jest międzynarodowy projekt Erasmus+ „English Learning Friends” (ELF). W ramach promocji tego przedsięwzięcia dzisiaj, 22 marca odbył się w szkole specjalny apel, podczas którego uczestnicy projektu przybliżyli jego główne cele swoim szkolnym kolegom.

„English Learning Friends - ELF” (Przyjaciele uczący się języka angielskiego) jest koordynowany przez Barbarę Głuszcz, nauczycielkę SP4. Głównymi celami projektu są: dostarczenie uczniom inspirujących zadań, które będą zwiększać ich motywację do nauki, rozwijanie umiejętności podstawowych i przekrojowych, poznanie i udoskonalenie umiejętności zastosowania innowacyjnych technologii komputerowych do współpracy, nauki, wymiany informacji, rozpowszechniania efektów pracy oraz zachęcenie do nauki języków obcych poprzez możliwość bezpośredniego udziału w sytuacjach wymuszających kontakt w języku obcym.

W dwuletnim projekcie oprócz zambrowskiej „Czwórki”, przedstawicielki naszego kraju, uczestniczy sześć szkół podstawowych reprezentujących Chorwację (Bjelovar), Czechy (Praga), Finlandię (Lappeenranta), Grecję (Aleksandropolis), Turcję (Stambuł) oraz Włochy (Valenzano).

Podczas dzisiejszego apelu uczniowie zaprezentowali grecki taniec ludowy – Zorbę oraz zaśpiewali piosenkę projektu „ELF”. Ponadto podzielili się swoimi wrażeniami ze spotkań roboczych, które odbywały się w Chorwacji i Finlandii. Opowiadaniom towarzyszyły prezentacje multimedialne składające się ze zdjęć oraz filmów.

- „Pobyt w Finlandii dostarczył nam wiele niezapomnianych wrażeń. Przez blisko tydzień mieszkałyśmy u fińskich rodzin. Wspólnie z uczniami pozostałych szkół partnerskich realizowałyśmy zadania projektowe. W fińskiej szkole uczęszczałyśmy na lekcje przyrody i języka fińskiego. Wiele sytuacji nas tam zaskoczyło. W tamtejszej szkole każdy uczeń ma do swojej dyspozycji laptop, w fińskich szkołach rzadko zadaje się prace domowe. (...) Po zajęciach udawałyśmy się razem z fińskimi koleżankami do ich domów. Finowie przyjęli nas bardzo serdecznie. Rodzina, u której mieszkałyśmy zadbała o różne atrakcje.” - o wyjeździe do Finlandii mówiły uczennice klasy VI: Elżbieta Gosk, Natalia Miros, Aleksandra Grabowska i Weronika Fedorowicz.

Na zakończenie spotkania zorganizowano specjalny quiz na temat projektu „ELF”. Najlepsze klasy otrzymały nagrody rzeczowe.

BD


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: