REKLAMA:

Remont ul. Magazynowej w Zambrowie. Nie ma chętnych na roboty

inwestycje
21.03.2017 r., godz. 17.40
Nie ma chętnych na przebudowę ulicy Magazynowej w Zambrowie, która bardziej przypomina tor przeszkód niż ważny ciąg komunikacyjny w mieście. W związku z tym Starostwo Powiatowe w Zambrowie unieważniło przetarg.

Dziura obok dziury i łaty z asfaltem - to rzeczywistość na fragmencie ulicy Magazynowej od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do łuku drogi przy wjeździe na teren marketu Eden. Na szczęście w tym roku ma się to zmienić. Okazuje się jednak, że remontu póki co nie będzie. Dlaczego?

W ogłoszonym przez zarządcę drogi, czyli Starostwo Powiatowe w Zambrowie, przetargu na I etap przebudowy ulicy Magazynowej firmy miały czas na zgłaszanie się do 20 marca. Okazało się jednak, że nie było chętnych. Nie zgłosiła się żadna firma z branży budowlanej i drogowej. Starosta Zambrowski Robert Rosiak zapewnia jednak, że w tym roku remont ulicy Magazynowej na pewno będzie wykonywany. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony kolejny przetarg.

- „Jesteśmy zdeterminowani i w tym roku ulica Magazynowa na pewno będzie zrobiona. Na najbliższym Zarządzie podejmiemy decyzję, w którym kierunku pójść i niezwłocznie przetarg będzie ogłaszany.” - powiedział nam starosta Robert Rosiak.

Przypomnijmy, że Powiat, który jest zarządcą drogi, na remont zniszczonego odcinka ulicy Magazynowej zabezpieczył w tegorocznym budżecie 300 tys. zł. Za tę kwotę nie ma mowy o gruntownej przebudowie tej ulicy, której koszt szacuje się na ok. 3,2 mln zł. Zarezerwowana kwota ma wystarczyć na wykonanie tzw. nakładki, która problem kolein ma wyeliminować na kilka najbliższych lat.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: