REKLAMA:

Dwójka uczniów SP3 laureatami ogólnopolskiego konkursu „Owocki.com.pl”

edukacja
20.03.2017 r., godz. 16.20
Wśród 400 nagrodzonych prac plastycznych w konkursie "Owocki.com.pl" zorganizowanym w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole", znalazły się prace dwójki uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie.

Rodziców nie trzeba przekonywać do tego, żeby nakłaniali dzieci do jedzenia warzyw i owoców. W praktyce rzesze małolatów zajadają się jednak niezdrową żywnością. Aby to zmienić, powstał Program Unii Europejskiej „Owoce i warzywa w szkole”. Jest on skierowany zarówno do szkół, jak i dzieci oraz rodziców.

Jednym z elementów tego programu był konkurs „Owocki.com.pl”. Jego celem było propagowanie zdrowego odżywiania oraz trwała zmiana nawyków żywieniowych wśród dzieci uczęszczających do klas 0-3 szkół podstawowych. Przy okazji jego uczestnicy mogli rozwijać umiejętności plastyczne oraz wiedzę o owocach i warzywach.

W ogólnopolskim konkursie wzięli udział m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie. Otrzymali oni książeczki, w których wykonywali w kolejności 10 zadań o tematyce dotyczącej zdrowego odżywiania poprzez spożywanie świeżych warzyw i owoców w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. Wypełnione książeczki uczniowie „Trójki” wysłali do organizatora.

Konkurs rozstrzygnęła komisja, która wyłoniła laureatów poprzez wylosowanie 400 książeczek z nadesłanych prac.Wśród zwycięzców znalazła się dwójka uczniów z klasy IIa z SP3: Nikola Orzechowska i Oliwier Dąbrowski.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: