REKLAMA:

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - finał szczebla powiatowego [foto]

kultura
15.03.2017 r., godz. 13.15
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - finał szczebla powiatowego
Aleksandra Gosk wygrała powiatowe eliminacje do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Dzięki temu w Białymstoku zaprezentuje się podczas eliminacji wojewódzkich tego konkursu.

Powiatowe eliminacje do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się dziś w kawiarni Cafe Muza w Centrum Kultury w Zambrowie. Organizatorem eliminacji był Miejski Ośrodek Kultury.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych. Po przeprowadzonych wcześniej eliminacjach szkolnych, do konkursu na szczeblu powiatowym dostało się pięć osób z następujących placówek: MG1, I LO oraz ŚDS w Zambrowie. Troje uczniów rywalizowało w kategorii „młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych”, zaś jedna w kategorii „osoby dorosłe”. Uczennica z MG1 uczestniczyła natomiast poza tymi obiema kategoriami.

Wszystkich uczestników oceniała trzyosobowe jury w składzie: Ewa Jakubaszek - przewodnicząca, Jolanta Chostowska-Sufa oraz Barbara Myszko.

Komisja po wysłuchaniu wszystkich występów w kategorii „młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych” postanowiła przyznać I miejsce Aleksandrze Gosk z I Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie, którą do konkursu przygotowała Anna Rutkowska. II i III miejsca oraz wyróżnień w tej kategorii nie przyznano.

W kategorii „osoby dorosłe” komisja przyznała jedynie wyróżnienie. Otrzymała je podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie – Anna Kulesza.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Do wojewódzkich eliminacji 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowała się Aleksandra Gosk. Eliminacje te odbędą się 28 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Białymstoku.

Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: