REKLAMA:

Trener Piotr Rzepka zwolniony z Olimpii Zambrów

sport
14.03.2017 r., godz. 16.30
Piotr Rzepka przestał pełnić obowiązki trenera Olimpii Zambrów. To pokłosie ostatnich wyników jedynej drugoligowej drużyny piłkarskiej województwa podlaskiego.

Ta decyzja dziwić raczej nie może. W ostatnich sześciu ligowych pojedynkach Olimpia Zambów nie wygrała żadnego meczu. Zanotowała bowiem dwa remisy i cztery porażki. To spowodowało, że pozycja biało-niebieskich w tabeli ligowej przestała być już bezpieczna. Obecnie zambrowianie zajmują 11. pozycję, ale do strefy spadkowej tracą zaledwie 3 punkty. Takie wyniki spowodowały, że decyzją Zarządu klubu Piotr Rzepka od dzisiaj kończy trenerską przygodę z Olimpią Zambrów.

- „Dziękujemy trenerowi Piotrowi Rzepce za ponad pół roku wspólnej pracy. Dziękujemy także za emocje i zwycięstwa. Doceniamy bardzo jego pracę oraz to, że podjął się jej w momencie, kiedy klub przechodził przez proces różnych zmian.” - czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej Olimpii Zambrów.

Piotr Rzepka był szkoleniowcem Olimpii od 3 września 2016 roku. W sumie zambrowski zespół pod jego wodzą rozegrał 15 meczów, z czego 5 wygrał, 5 zremisował i 5 przegrał. Daje to 20 zdobytych punktów w 15 spotkaniach. Biało-niebiescy mieli nawet doskonały okres w rundzie jesiennej, kiedy zostali okrzyknięci najlepszą drugoligową drużyną października (zanotowała wówczas 4 zwycięstwa i 1 remis). Później nadszedł jednak kryzys. Olimpia odnotowała bowiem dwie z rzędu porażki, następnie dwa remisy oraz ponownie 2 porażki.

Szczególnie dwa ostatnie spotkania mogą wskazywać na niewypały transferowe w przerwie zimowej. Dwie porażki (dotkliwa u siebie 5:1 z Legionovią Legionowo oraz wyjazdowa z niżej notowanym ROW-em Rybnik) przy sześciu nowych zawodnikach na boisku - z pewnością kłóciło się to z wizją Zarządu klubu, który ostatecznie postanowił pożegnać się z trenerem Rzepką.

Nazwisko nowego szkoleniowca Olimpii poznamy prawdopodobnie jutro.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: