REKLAMA:

Nowe rondo i remont nawierzchni ulicy 71. Pułku Piechoty

inwestycje
14.03.2017 r., godz. 16.00
Zima zbliża się ku końcowi, zatem samorządowcy rozpoczęli już przygotowania do tegorocznych inwestycji. Urząd Miasta ogłosił już pierwsze przetargi. Jeden z nich dotyczy przebudowy ulicy 71. Pułku Piechoty w Zambrowie wraz z budową ronda przy "kominie".

Dziś Urząd Miasta ogłosił przetarg na przebudowę ulicy 71. Pułku Piechoty w Zambrowie. Ma to być najdroższa tegoroczna inwestycja drogowa zlecona przez magistrat.

Zadanie będzie polegało na przebudowie ulicy, oświetlenia i skrzyżowania z ulicami Papieża Jana Pawła II i Grabowską na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Tym samym w naszym mieście powstanie kolejne rondo, którego średnica ma wynieść 34 metry. Inaczej, niż w przypadku nowego ronda u zbiegu ulic Żytnia, Bema i Podedwornego, te planowane do wybudowania w środku ma już mieć wykonaną warstwę humusu pod przyszłe nasadzenia zieleni. Z pewnością budowa kolejnego ronda jest zasadna, biorąc pod uwagę częstotliwość stłuczek i kolizji na skrzyżowaniu przy „kominie”.

W ramach jednego przetargu zaplanowano także wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni ulicy 71. Pułku Piechoty, na odcinku od istniejącego ronda przy ul. Mazowieckiej do nowego ronda, które zostanie wybudowane na skrzyżowaniu z ulicami Grabowska i Jana Pawła II. Obecna nawierzchnia, która jest w złym stanie technicznym, zostanie sfrezowana, a w jej miejsce zostanie ułożona nowa. Przy okazji zmieniona zostanie istniejąca nawierzchnia ścieżki rowerowej z kostki na nawierzchnię bitumiczną.

Podmioty zainteresowane wykonaniem tej inwestycji mają czas na zgłaszanie się do udziału w postępowaniu przetargowym do 29 marca. Wstępnie szacuje się, że przebudowa ul. 71. Pułku Piechoty wraz z budową ronda może kosztować ok. 2,2 mln zł.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: