REKLAMA:

O uzależnieniach dyskutowano w ZS1

edukacja
07.03.2017 r., godz. 18.30
Rodzice młodzieży z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie spotkali się wczoraj z certyfikowanym specjalistą uzależnień - Anną Maksymiuk. Prelegentka podkreśliła ważną rolę rodziny w życiu każdego młodego człowieka.

Spotkanie profilaktyczne dla rodziców młodzieży z Zespołu Szkól Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie z Anną Maksymiuk - certyfikowanym specjalistą uzależnień odbyło się wczoraj, 6 marca. Tematem konferencji były zagrożenia młodzieży, wynikające z zażywania substancji uzależniających oraz sposoby ochrony dzieci
przed nieodwracalnymi skutkami ich działania.

Prowadząca spotkanie, zwracając się do rodziców i opiekunów, podkreśliła jak duży wpływ mają oni na młodzież. Przypominała, aby nie zostawiać młodych ludzi samym sobie. Czas poświęcony dzieciom bywa zbawienny i dlatego w miarę możliwości należy poświęcać go im jak najwięcej. Dziecko powinno czuć się kochane, rozumiane i wspierane przez rodzinę, pomimo trudności i niepowodzeń w życiu, z jakimi przyjdzie im się zetknąć. Rodzice muszą i powinni być podporą dla swych dzieci. Anna Maksymiuk zwróciła uwagę na to, jak bardzo ważną rolę spełnia rodzina, rozmowa z dzieckiem, poznanie jego zainteresowań, poznanie jego kolegów i koleżanek.

Psychoedukacja rodziców stanowi niezwykle ważny element szeroko pojętej profilaktyki, a wiedza umacnia i daje siłę.

- „Niezależnie od tego ile razy było już mówione na temat zagrożenia młodzieży, wychodzimy z założenia, że odpowiednia wiedza o ryzykownych zachowaniach młodzieży dotycząca zażywania substancji uzależniających jest niezbędna, aby uchronić dzieci i młodzież przed nieodwracalnymi skutkami takich eksperymentów. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy znaleźli czas i przybyli do szkoły, by skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych.” – podsumowuje pedagog szkolny ZS1 Dorota Śleszyńska.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: