REKLAMA:

Przedwiośnie w Zambrowie i okolicy [video]

pogoda
03.03.2017 r., godz. 14.30
Temperatura jest coraz wyższa. W Internecie można znaleźć coraz więcej zdjęć, na których widać pierwsze przebiśniegi. Czy to już znak, że wiosna zaczyna się na dobre? Postanowiliśmy poszukać jej pierwszych oznak. Zobacz, co udało nam się uchwycić obiektywem kamery.

Zima w naszym kraju przeciętnie kończy się między 24. a 27. lutego i jest to w klimatologii moment, kiedy na trwale średnia dobowa temperatur podnosi się powyżej 0 st. C. Taka sytuacja panuje już od kilku dni, dzięki czemu mamy tzw. przedwiośnie termiczne.

Z prognoz pogody na dwa najbliższe tygodnie wynika, że temperatura nie powinna obniżyć się trwale poniżej zera. Natomiast wiosna w naszym regionie przeciętnie rozpoczyna się 28 marca, kiedy temperatura na stałe przekracza plus 5 st. C. i trwa to do ok. 26 kwietnia. Wtedy wskazania termometrów zaczynają przekraczać 10 st. C., co można nazwać przedleciem. Ale trzeba pamiętać, że każdego roku przebiega to inaczej.

Na razie mamy przedwiośnie, a wiosny powinniśmy się spodziewać pod koniec marca. Chyba, że nastąpi przesunięcie w cyrkulacjach atmosferycznych. Zima pewnie już się skończyła, ale jej nawroty są możliwe jeszcze w marcu i kwietniu.

Jak informują nasz czytelnicy, pod Zambrowem, a dokładnie w Ładach Polnych, widziany był już nawet pierwszy bocian! Nam niestety nie udało się uchwycić go obiektywem kamery.

Zobacz, jak przedwiośnie wygląda w Zambrowie i okolicach.


Czekamy na Wasze fotografie i filmy!
Macie ciekawie fotografie pokazujące Zambrów i jej okolice? Byliście świadkami jakiegoś ważnego lub interesującego wydarzenia i udało Wam się je zarejestrować? Przyślijcie materiały do nas - opublikujemy je na naszym portalu. Jeśli prowadzicie blog fotograficzny albo po prostu wrzucacie swoje zdjęcia lub filmy do sieci - chętnie pokażemy Waszą twórczość. Materiały możecie do nas wysyłać na adres redakcja@zambrow.org oraz w wiadomości poprzez czat na Facebooku.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: