REKLAMA:

Plany inwestycyjne ZSM na 2017 rok

inwestycje
02.03.2017 r., godz. 16.00
Co Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje remontować w tym roku? Przyglądamy się tegorocznym planom.

Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Zambrowie na remonty budynków i innych nieruchomości w 2017 roku planuje wydać nieco ponad 2 mln zł.

Znaczną część funduszu remontowego pochłoną prace związane z remontem klatek schodowych. W sumie zadania z tego zakresu zostaną przeprowadzone w jedenastu budynkach. Na ukończeniu takie prace są w blokach aleja Wojska Polskiego 41c i 41d, gdzie remonty klatek rozpoczęto już na początku roku. Podobne roboty planowane są również w budynkach Grunwaldzka 10, 11 i 14 oraz Świętokrzyska 4. Ponadto malowanie klatek, ale dodatkowo z obłożeniem schodów gresem, ma być przeprowadzone w blokach: Białostocka 20D i 20F, Papieża Jana Pawła II 2 i 30 oraz Wyszyńskiego 15.

- „We wszystkich remontowanych klatkach wymieniamy oświetlenie na nowoczesne LED-owe z czujnikami ruchu. Wymieniamy też tablice ogłoszeniowe na aluminiowe.” - powiedział nam prezes ZSM Zbigniew Korzeniowski.

W tym roku przy budynku aleja Wojska Polskiego 41B, w porozumieniu ze wspólnotami mieszkaniowymi budynków AWP 41 i 43, planowane jest wykonanie nowego śmietnika. Ponadto na budynku AWP 11 zaplanowano remont posadzek balkonów i elewacji. Z kolei na budynku 71. Pułku Piechoty 12 w tym roku mają zostać docieplone szczyty. Remontu elewacji ma doczekać się także blok Świętokrzyska 1. Prace mają być tam przeprowadzone od strony banku.

- „W dalszym ciągu będziemy poprawiać nasze drogi osiedlowe i chodniki. Dopiero po zimie będzie jednak widać, co wymaga pilnych remontów.” - mówi Zbigniew Korzeniowski.

Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w tym roku wykona również wymianę zaworów podpionowych, remonty podestów, wiatrołapów i daszków wiatrołapów w blokach, w których takie prace są wymagane.

W 2017 roku spółdzielnia zadba także o estetykę swoich osiedli. Planuje bowiem rozpocząć I etap renowacji zieleni osiedlowej, polegającej na wymianie części roślin, w szczególności żywopłotów oraz starych krzewów, a także wykonaniu nowych, dodatkowych nasadzeń.ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: