REKLAMA:

Nietypowa lekcja adeptów sztuki policyjnej

edukacja
28.02.2017 r., godz. 13.20
Uczniowie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości uczestniczyli w niecodziennej lekcji, która odbyła się w sali sądowej Sądu Rejonowego w Zambrowie.

Od kilku lat w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie funkcjonuje liceum ogólnokształcące o profilu policyjnym. Jego uczniowie przygotowywani są do przystąpienia do procesu doboru do służby w policji. W ramach procesu kształcenia młodzież zapoznaje się z praktycznymi aspektami funkcjonowania instytucji zajmujących się ochroną bezpieczeństwa oraz wymiarem sprawiedliwości.

W ramach współpracy z sędzią Tomaszem Makarukiem - Prezesem Sądu Rejonowego w Zambrowie, uczniowie pierwszej i trzeciej klasy liceum o profilu policyjnym ZSA kolejny raz mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych na sali sądowej. Tym razem młodzież uczestniczyła w rozprawie prowadzonej w zambrowskim sądzie.

Sprawa dotyczyła udzielania środków narkotycznych, czyli tematu bardzo aktualnego. Młodzi adepci sztuki policyjnej na własne oczy obserwowali pracę składu sędziowskiego, prokuratora i adwokata oraz zachowanie się podejrzanego oraz świadka. Po zakończeniu rozprawy sędzia Marta Kołakowska objaśniła uczniom rolę poszczególnych uczestników procesu karnego oraz jego przebieg.

Społeczność ZSA oraz opiekun klasy policyjnej Krzysztof Radomski składają serdeczne podziękowania sędzi Marcie Kołakowskiej oraz sędziemu Tomaszowi Makarukowi za życzliwość, otwartość i profesjonalizm.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: