REKLAMA:

Dzień Myśli Braterskiej w Zambrowie

edukacja
27.02.2017 r., godz. 14.20
Dzień Myśli Braterskiej w Zambrowie
Harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo wszystkich skautów świata. Święto symbolizuje też więzy łączące ludzi różnych klas społecznych, pokoleń, narodowości i wyznań. Tego dnia harcerze przesyłają sobie kartki z pozdrowieniami, organizują gry terenowe i spotykają się przy ognisku. Jak co roku święto to obchodzili także zuchy i harcerze z Zambrowa.

Każdego roku 22 lutego, w rocznicę urodzin generała Roberta Baden–Powella - założyciela skautingu - skauci na całym świecie, zuchy, harcerze i instruktorzy ZHP obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tego dnia wszyscy harcerze składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku.

Wieczornica z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Zambrowie odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 4 w miniony piątek, 24 lutego o godz. 17:00. Udział w niej wzięli m. in. phm. Lidia Grad, dh. Wiktoria Grad, dh. Natalia Glińska, dh. Anna Karwowska oraz drużyna harcerska i gromada zuchowa z Zambrowa: 33. ZDH im, mjr. Stanisława Knapika na czele z drużynową pwd. Katarzyną Powichrowską oraz 4. ZGZ „Leśne Skrzaty” z drużynową phm. Elżbietą Glińską. Na uroczystości nie zabrakło również rodziców.

W czasie spotkania goście rozpalili symboliczne ognisko. Wieczornica rozpoczęła się od gawędy, którą opowiedziała drużynowa „Leśnych Skrzatów”. Następnie goście i gospodarze zaprezentowali przygotowane na spotkanie pląsy i piosenki. Uroczysta wieczornica była wyjątkową chwilą dla zuchów z 4. ZGZ „Leśne Skrzaty”: Oliwii Chryczyk, Antoniny Grzenieckiej, Igi Zaremby, Olgi Modzelewskiej, Patrycji Włodkowskiej, Marii Grabowskiej, Patryka Chankowskiego, Bartłomieja Jonasza, Gabriela Lutostańskiego, Kamila Zakrzewskiego, Kamila Kossakowskiego i Artura Dołęgowskiego, którzy złożyli, na ogień proporzec gromady oraz flagę Polski, Obietnicę Zuchową, po czym otrzymali znaczki zucha.

Wieczornica zakończyła się tradycyjnym zgaszeniem ognia podczas „Pożegnalnej pieśni” i zawiązaniem kręgu, w którym uczestniczyli również rodzice najmłodszych zuchów. Po odśpiewaniu „Bratniego słowa” i puszczeniu iskry przyjaźni krąg został rozwiązany.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: