REKLAMA:

Ponad 2 mln zł ZSM wydało na remonty w 2016 roku

inwestycje
27.02.2017 r., godz. 12.30
Dziś podsumowujemy prace inwestycyjne wykonane w 2016 roku w Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Były to głównie remonty klatek schodowych, elewacji, chodników i dróg, podestów przed klatkami oraz wymiana wind. Łącznie na wszystkie prace z funduszu remontowego wydano nieco ponad 2 mln zł.

W minionym roku Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa skupiła się przede wszystkim na remontach klatek schodowych, polegających głównie na ich malowaniu. Tego typu prace, wraz z wymianą oświetlenia na nowoczesne LED-owe, przeprowadzono w blokach: aleja Wojska Polskiego 41A i 41B, Grunwaldzka 5 i 12, 71. Pułku Piechoty 2, Świętokrzyskiej 2 i 5A (wraz z obłożeniem schodów gresem), Jana Pawła II 6, 8 i 20 oraz Białostocka 20B i 20C. Dodatkowo spółdzielnia wykonała remonty elewacji szczytów budynków Grunwaldzka 9 i 13, a także remont balkonów na budynku Świętokrzyska 5.

Innymi kosztownymi pracami zleconymi w 2016 roku w ZSM była wymiana wind w bloku Papieża Jana Pawła II 26. Zainstalowano tam trzy nowe urządzenia, za kwotę około 350 tys. zł. Warto podkreślić, że rok wcześniej podobne prace przeprowadzono w sąsiednim bloku Papieża Jana Pawła II 24.

Jak co roku prowadzone były także remonty dróg osiedlowych i zatok parkingowych. Przykładem tego typu robót był chociażby opisywany przez nas w minionym roku remont nawierzchni drogi osiedlowej przy ul. Papieża Jana Pawła II - pomiędzy blokami 20 i 22. Podobną inwestycję Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa przeprowadziła także na osiedlu Północ, gdzie została wyremontowana nawierzchnia drogi przy blokach Bema 3 i Białostocka 29.

Wykonano również szereg drobniejszych prac remontowych, takich jak: renowacja podestów przed klatkami schodowymi, remonty wiatrołapów i ich daszków czy wymiana urządzeń zabawowych na placach zabaw. W kilku budynkach udało się także wykonać ocieplenie cokołów oraz wymienić zawory C.O.

Prace remontowe, które przeprowadziła ZSM w 2016 roku, pochłonęły w sumie ponad 2 mln zł.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: