REKLAMA:

Magazynowa dziurawa jak szwajcarski ser. Doczeka się w końcu remontu? [foto]

inwestycje
23.02.2017 r., godz. 16.30
Magazynowa dziurawa jak szwajcarski ser. W końcu doczeka się remontu
Spod roztopionego śniegu na części ulicy Magazynowej wyłoniły się wielkie dziury. Jest ich jeszcze więcej, niż w zeszłym roku o tej samej porze. Od lat jest to chyba najgorsza ulica w mieście pod względem stanu technicznego. Starosta zapowiada jednak, że w tym roku kierowcy w końcu będą mogli odetchnąć z ulgą, bowiem na zniszczonym fragmencie tej ulicy planowane jest wykonanie tzw. nakładki.

Stan dróg powiatowych w naszym mieście z roku na rok zaczyna się poprawiać, ale nadal nie jest jeszcze idealnie. W ostatnim czasie wyremontowany został co prawda zniszczony fragment ul. Konopnickiej w Zambrowie, ale na remont czekają jeszcze ulice Polowa i Magazynowa. Szczególnie tragiczny jest stan tej drugiej. Zdajemy sobie sprawę, że temat ten poruszamy kolejny rok z rzędu, ale trudno jest nam przejść obojętnie obok widoku tej ulicy po tegorocznych roztopach. Fakt ten dziwi tym bardziej, że nie jest to osiedlowa uliczka, nawet przyleśna dróżka na obrzeżach Zambrowa, tylko dość ruchliwa droga łącząca dwie drogi krajowe – nr 63 i 66.

Niestety, od lat po zimie fragment ulicy Magazynowej od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego do łuku drogi przy wjeździe na teren marketu Eden pogarsza się i przypomina szwajcarski ser. Jest to problem nie tylko dla kierowców, którzy w trakcie jazdy, koncentrują się na tym, aby ominąć dziury, ale również dla pieszych.

- „Mamy tutaj prawdziwy slalom.” - mówi jeden z kierowców. - Żeby przejechać ulicę Magazynową bez usterki w samochodzie, trzeba się trochę namęczyć. To stwarza jednak zagrożenie, bo kierowca nie tylko obserwuje co się dzieje na drodze, ale musi również uważać na dziury.” - dodaje.

Dziś wizytowaliśmy z aparatem opisywany fragment ul. Magazynowej. Po roztopach jest tam prawdziwy poligon. Nawierzchnia jezdni jest podziurawiona, a po deszczu wygląda jak miniaturowe Pojezierze Mazurskie. Przejechać tamtędy z prędkością większą niż 30 km/h i wyjście z tego cało, graniczy niemal z cudem.

Długo wyczekiwany remont w tym roku?
Na szczęście ta sytuacja, która irytuje kierowców już od wielu lat, ma się zmienić w tym roku. Powiat, który jest zarządcą drogi, zabezpieczył bowiem w tegorocznym budżecie środki na remont zniszczonego odcinka ulicy Magazynowej. Nie będzie to jednak gruntowna przebudowa tej ulicy, której koszt szacuje się na ok. 3,2 mln zł (jest nawet opracowana dokumentacja tej inwestycji), a jedynie nakładka za 300 tys. zł, która problem kolein ma wyeliminować na kilka najbliższych lat. Jak mówił podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Zambrowskiego starosta Robert Rosiak, Miasto Zambrów nie chciało partycypować w kosztach gruntownej przebudowy ul. Magazynowej, a samego Powiatu nie stać na samodzielne zrealizowanie tak dużego zadania.

Co do ulicy Polowej, która również nie jest w najlepszym stanie, to w tym roku samorząd Powiatu Zambrowskiego zaplanował wykonanie dokumentacji jej przebudowy wraz z przebudową znajdującego się na tej ulicy mostu.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: