REKLAMA:

Już się nie poślizgasz ...

rekreacja/wypoczynek
21.02.2017 r., godz. 10.00
Zambrowskie lodowisko - zimowa atrakcja naszego miasteczka, dziś zostało zamknięte. Obiekt przygotowywany jest do rozbiórki.

Lodowisko w sezonie zimowym 2016/2017 otwarte było dla miłośników sportów zimowych od 22 grudnia 2016 do 20 lutego 2017, czyli tydzień krócej niż zakładano. Termin zdeterminowany był rosnącymi kosztami utrzymania, ponieważ olbrzymie agregaty chłodnicze utrzymujące temperaturę tafli lodu na poziomie –7 st. C, w coraz cieplejsze dni zużywają więcej prądu.

Aktualnie trwają prace przy rozmrażaniu tafli lodowiska - wczoraj wieczorem zostały wyłączone agregaty chłodnicze. Jak podkreśla kierownik Pływalni Miejskiej Jerzy Przychodzeń – jest to proces długotrwały. Czas rozmrażania kilkucentymetrowej zmrożonej tafli zależy od panującej pogody. Jak na razie ta ostatnia nie jest sprzyjająca do szybkiego demontażu lodowiska. Pracownicy do czasu samoistnego roztopienia lodu nie mogą nic rozkuwać, odrywać, aby nie uszkodzić systemu chłodniczego znajdującego się pod taflą.

Po demontażu wszystkie elementy lodowiska (bandy, agregaty chłodnicze, system ziębniczy tafli lodowiska, łyżwy, ostrzałka, kaski itp.) zostaną przechowane aż do nowego sezonu, który rozpocznie się na przełomie listopada i grudnia br. Całe wyposażenie lodowiska jest bowiem własnością miasta.

Teren, który obecnie jeszcze zajmuje lodowisko, po rozbiórce jak co roku zostanie zmodernizowany. Na wiosnę i latem wykonane w tym miejscu zostaną boiska do piłki siatkowej oraz tereny przystosowane do opalania się.

Zambrowskie lodowisko cieszy się od kilku lat sporym zainteresowaniem. Korzystają z niego zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy Zambrowa oraz okolicznych miast i miejscowości. Zimowa atrakcja naszego miasta otwierana jest każdej zimy już od 9 lat.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: