REKLAMA:

Wyłoniono najpiękniejsze wiersze walentynkowe [foto]

kultura
15.02.2017 r., godz. 15.00
Zuzanna Płocińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej oraz Maciej Henryk Modzelewski z Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach zostali zwycięzcami konkursu "Moja Walentynka" organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie.

Podsumowanie konkursu poetyckiego "Moja Walentynka", organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, odbyło się dzisiaj, 15 lutego w sali konferencyjnej Centrum Kultury. W tym roku do konkursu zgłoszono w sumie 7 prac poetyckich, które oceniane były w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe.

Jury w składzie: Jolanta Chrostowska-Sufa (przewodnicząca komisji konkursowej), Marta Konopka i Katarzyna Powichrowska, po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi utworami, postanowiło przyznać pięć nagród oraz jedno wyróżnienie:

:: w kategorii szkół podstawowych:
- I miejsce - Zuzanna Płocińska - pseudonim „Zuza”, Publiczna Szkoła Podstawowa w Paproci Dużej,
- II miejsce - Oliwia Kulesza - pseudonim „OK.-ey”, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zambrowie;

:: w kategorii szkół ponadpodstawowych:
- I miejsce - Maciej Henryk Modzelewski - pseudonim „TRZYWDAR”, Liceum Ogólnokształcące w Białobrzegach,
- II miejsce - Dominik Rakowski - pseudonim „Domek”, Gimnazjum w Rutkach-Kossakach,
- III miejsce - Ewa Jaroś - pseudonim „Luna”, Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Łomży;

- wyróżnienie: Agnieszka Waligórska - pseudonim „Nutka”, Hufiec Pracy w Zambrowie.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Ponadto każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom.

- „Nagrodzone teksty, zwłaszcza pierwsze i drugie miejsca, naprawdę zasługiwały na wyróżnienie i na to, aby się im głębiej przyjrzeć, pochylić się nad nimi.” – powiedziała nam przewodnicząca komisji konkursowej Jolanta Chrostowska-Sufa.

Warto dodać, że w ubiegłym roku pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych również zajęła Zuzanna Płocińska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej. Maciej Henryk Modzelewski z Liceum Ogólnokształcącego w Białobrzegach uplasował się wtedy na drugiej pozycji, a Dominik Rakowski z Gimnazjum w Rutkach-Kossakach - na trzeciej.


RN


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: