REKLAMA:

„Czwórka” obchodziła święto patrona [foto]

edukacja
15.02.2017 r., godz. 15.40
„Czwórka” obchodziła święto patrona
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie obchodziła dzisiaj święto swojego patrona - Władysława Broniewskiego.

Środa była szczególnym dniem dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Szkoła obchodziła bowiem święto patrona - Władysława Broniewskiego.

Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowali uroczysty apel. Główną częścią akademii był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów III klas, dzięki któremu wszyscy poznali sylwetkę patrona szkoły. Uroczystość uświetnił występ kwintetu skrzypcowego absolwentów zambrowskiej „Czwórki” oraz chóru składającego się z uczniów klas IV-VI, prowadzonego przez Katarzynę Nitę-Murawską.

Podczas dzisiejszej uroczystości dyrekcja SP4 postanowiła przyznać dwa tytuły „Przyjaciela Szkoły”. Otrzymały je osoby, które wielokrotnie angażowały się w różnego rodzaju pomoc oraz akcje organizowane w Szkole Podstawowej Nr 4. W tym roku nagrody otrzymali:
:: Dariusz Pęski,
:: Agata i Bogumił Dybowscy.

Tradycyjnie, w czasie akademii z okazji święta patrona w SP4, podsumowano Zambrowski Konkurs Recytatorski Poezji Władysława Broniewskiego, który „Czwórka” organizuje już od 24 lat. Konkurs przeprowadzony został w minionym tygodniu, 10 lutego. Nagrody wręczył laureatom dyrektor SP4 Ryszard Świderski. Pierwsze miejsce zajęła Anna Dębek z SP4, drugie miejsce – Marta Kaczerska z SP5, a trzecie miejsce – ex-aequo Dorota Cierpisz z SP3 i Jan Saniewski z SP5. Wyróżnienia otrzymały ponadto: Alina Solowiowa z SP w Porytem-Jabłoni, Anna Piłkowska z SP w Szczodruchach oraz Oliwia Wiercińska z SP w Osowcu.

Warto dodać, że po apelu odbyła się w szkole sprzedaż lalek, które uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie tworzyli w ramach ogólnopolskiego projektu „Wszystkie Kolory Świata” organizowanego przez UNICEF Polska. Dzięki temu społeczność „Czwórki” mogła pomóc potrzebującym dzieciom w Afryce.

ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: