REKLAMA:

Był śnieg. Będzie mróz...

pogoda
09.02.2017 r., godz. 17.30
Przed nami przynajmniej dwie bardzo zimne noce. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku wydało ostrzeżenie przed silnymi mrozami.

Przypomnijmy, że we wtorek w ciągu dnia, nocą z wtorku na środę oraz wczoraj do godz. 14:30 niemal nieustannie padał drobny śnieg. Kolejna „porcja” białego puchu przybywa także podczas dzisiejszych, już nieco mniejszych niż wcześniej opadów śniegu. To spowodowało, że w wielu miejscach utworzyły się zaspy śnieżne wysokie na kilkadziesiąt centymetrów.

Prognozy meteorologów na dzisiejszą i jutrzejszą noc (z czwartku na piątek i z piatku na sobotę) nie są optymistyczne. Co prawda opady śniegu nie są już prognozowane, jednak synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku ostrzegają, że w tym czasie na terenie województwa podlaskiego pojawią się duże mrozy.

- „Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy z czwartku na piątek od -15°C do -13°C, lokalnie -17°C, zaś w nocy z piątku na sobotę od -13°C do -10°C, lokalnie -15°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 25 km/h.” - informuje dyżurny synoptyk Karolina Kierklo.

W związku z tym meteorolodzy wprowadzili 1. stopień zagrożenia.

Nie bądźmy obojętni!

Jak co roku, w chwili gdy w naszym kraju następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury na zewnątrz spadają blisko zera lub poniżej, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: