REKLAMA:

Uwaga na marznące opady

pogoda
02.02.2017 r., godz. 09.20
Dziś na terenie całego województwa może być ślisko. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami marznącego deszczu powodującymi gołoledź.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku dziś wprowadziło 1. stopień zagrożenia związany z prognozowanymi marznącymi opadami.

- „Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu, powodujących gołoledź.” - informuje dyżurny synoptyk Barbara Jakubowska.

Opady mogą wystąpić na terenie całego województwa podlaskiego dzisiaj (czwartek, 2 lutego) od godziny 9:00 do godziny 15:00. Strefa opadów marznących przemieszczać się będzie z południa na północ województwa i będzie towarzyszyć opadom śniegu.

Opady marznącego deszczu ze śniegiem są bardzo zdradliwe, ponieważ w odróżnieniu od zamieci śnieżnych gdzie pokrywa śnieżna utrudniająca poruszanie się jest dobrze widoczna, w tym przypadku na pozór „czarna jezdnia” pokryta cienką, niewidoczną warstwą lodu jest bardzo śliska.

ŁC


 
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: