REKLAMA:

XXV sesja Rady Gminy Zambrów [retransmisja]

samorząd
31.01.2017 r., godz. 22.45
XXV sesja Rady Gminy Zambrów
Radni gminni przyjęli 6 projektów uchwał podczas XXV sesji Rady Gminy Zambrów.

XXV sesja Rady Gminy Zambrów odbyła się dziś, 31 stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Na początku wójt Jarosław Kos przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym.

Następnie radni zapoznali się z 6 projektami uchwał i przyjęli je większością głosów. W pierwszej Rada Gminy Zambrów zatwierdziła zmiany w budżecie gminy na rok 2017. W drugiej natomiast nie wyraziła zgody na wyodrębnienie w budżecie na rok 2018 funduszu sołeckiego.

W kolejnym uchwalonym dokumencie radni ustalili dopłatę do ceny za odprowadzenie ścieków, zawartej w obowiązującej taryfie, dla dostawców (gospodarstw domowych) z terenu gminy Zambrów w wysokości 4,43 zł brutto za każdy 1m3 ścieków na okres od 1 lipca 2016 r. do 30 kwietnia 2017 r. Następnie przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Zambrów w 2017 roku.

W ostatnich dwóch głosowaniach radni uznali za za bezzasadne skargi dwóch mieszkańców na działalność Wójta Gminy Zambrów w przedmiocie odmowy przejęcia w zasób mienia gminnego dwóch działek przeznaczonych w wyniku podziału na drogę dojazdową do 10 posesji.

W sprawach różnych głos zabrała radna Jolanta Wielgat. Poruszyła ona temat braku własnej siedziby przez Urząd Gminy Zambrów, który aktualnie wynajmuje pomieszczenia w budynku przy ul. Fabrycznej 3 od Starostwa Powiatowego. Na ręce Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Tyszki radna złożyła w tej sprawie pismo z prośbą o przekazanie go radnym Rady Powiatu Zambrowskiego.

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z XXV sesji Rady Gminy Zambrów.ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: