REKLAMA:

Tak mijają ferie zimowe w Zambrowie [foto+video]

rekreacja/wypoczynek
27.01.2017 r., godz. 16.35
Tak mijają ferie zimowe w Zambrowie
Zabawy sportowe w szkołach, półkolonie, kino, zajęcia plastyczne, a także przygotowania do konkursów i matury. Tak przebiegają ferie zimowe w szkołach i instytucjach na terenie Zambrowa.

W miniony poniedziałek na terenie województwa podlaskiego rozpoczęły się ferie zimowe. Potrwają jeszcze przez półtora tygodnia, do 5 lutego. Czas ferii to okres, kiedy uczniowie mogą odpocząć od nauki i poświęcić zdecydowanie więcej czasu własnym zainteresowaniom, pasjom, a przede wszystkim odpoczynkowi. Z pewnością znaczna część uczniów czas wolny najchętniej przesiedzi w domu, np. przy komputerze. Są też i tacy, którzy czas wolny w ferie z chęcią spędzają na zorganizowanych przez szkoły i instytucje formach aktywnego wypoczynku lub koloniach zimowych.

W Zambrowie wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne przygotowały różne atrakcje dla swoich uczniów. Są to głównie zajęcia sportowe, komputerowe i artystyczne. Placówki zapewniają także opiekę świetlicową.

Zajęcia w trakcie zimowych ferii prowadzone są także w Ośrodku Wsparcia Rodziny Caritas. Na uczestników zimowiska codziennie czekają różne atrakcje, m.in. są wyjścia na łyżwy, gry zespołowe, spotkania ze strażakami, wyjścia do kina czy na basen.

Zimową ofertę przygotował także Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie. Przez dwa tygodnie ferii odbywają się w nim zajęcia plastyczne oraz taneczno-teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Oprócz tego przez cały okres ferii w kinie wyświetlane są filmy dla dzieci.

Atrakcje w okresie zimowego wypoczynku przygotowały także zambrowskie parafie. Wczoraj, 26 stycznia dzieci i młodzież mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Białegostoku zorganizowanej przez parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie. Młodzi parafianie świetnie bawili się w Aquaparku w Hotelu „Gołębiewski”. Po wodnych szaleństwach młodzież wraz z kierownikiem całego zamieszania ks. Robertem Czeladko udała się do kina na film pt „Gwiezdne Wojny”. Droga powrotna nie byłaby możliwa bez odwiedzenia restauracji McDonald`s. Drugi tydzień ferii w parafii „Trójcy” również będzie pełen atrakcji. Przy współpracy z Urzędem Miasta i Urzędem Gminy w Zambrowie wikariusze zorganizowali tygodniowy wyjazd do Zakopanego na białe szaleństwo.

Z kolei w parafii pw. Ducha Świętego przez cały tydzień prowadzone są zimowe półkolonie. Zajęcia odbywają się głównie w salach parafialnych. Dla dzieci i młodzieży przygotowano zajęcia w hali sportowej, wyjście do kina, bal przebierańców, zajęcia plastyczne, a także spotkania z zaproszonymi gośćmi. Nad najmłodszymi czuwa młodzież, która od kilku lat chętnie angażuje się w przygotowanie ferii zimowych.

Oferta zajęć w okresie ferii jest szeroka, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli więc jesteś uczniem jednej z zambrowskich szkół i doskwiera ci nuda, skorzystaj z propozycji swojej szkoły lub z ofert zambrowskich instytucji (LINK).ŁC


 
Galeria zdjęć:
Logowanie
Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia w powiększeniu musisz się zalogować.

Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojuego loginu to zarejestruj się. Rejestracja jest całkowicie darmowa i zajmie kilka chwil.
REKLAMA: